قیمت ورق گالوانیزه

این فرآیند، همان گالوانیزه گرم است؛ با این تفاوت که پس از خارج کردن ورق از حمام روی مذاب، آن را حرارت میدهند ت

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

این فرآیند، همان گالوانیزه گرم است؛ با این تفاوت که پس از خارج کردن ورق از حمام روی مذاب، آن را حرارت میدهند تا پیوند بین روی و سطح پایه کامل شود. تطبیقپذیری و قابلیت و امکان یقین بالا : این تولید ها به طور کامل هم خوانی بر استانداردهای در بینالمللی ساخته میگردند، بدین ترتیب قابلیت و امکان باور بالایی دارا هستند. بازرسی آسوده : از آنجایی که می بایست بناها را به طور سالیانه مورد ارزیابی قرار داد ، به این ترتیب طرز بازرسی خیلی مهم است. در این فرایند شیمیایی به دلیل این که آهن فلز فعالتری است نسبت به «روی» زودتر اکسید میشود. پوششهای الکتروگالوانیزه به وسیله ایفا محلول فلز سولفات روی یا این که سیانید بر ورقها و نوارهای فولادی به وسیله برق درست شدهاند. ورق های گالوانیزه کاربردهای بسیاری دارند و بخشی از آن ها شامل ساخت مخزن ذخیره آب، قطعات خودرو، قطعات ماشین آلات کشاورزی، تجهیزات لوازم خانگی از جمله کولر و یخچال و سقف های فلزی یا پنل ها و تابلوهای برق می شوند. مجتمع فولاد مبارکه اصفهان از جمله واحدهای تولید ورق گالوانیزه در کشور است. گالوانیزه عموما روی محصولات آهنی انجام میشود که در مقایسه با آلومینیوم دارای وزن مخصوص مشخصا بیشتری است.

جوشکاری ورقهای گالوانیزه باعث میشود که پوشش روی در ناحیه جوش آسیب ببیند یا از بین برود. از آنجایی که برخی مواد اولیه، سنگ آهن و فلز روی برای برخی از کارخانهها وارداتیاند، در نتیجه قیمت دلار بر قیمت واردات این مواد به کشور اثرگذار است. روی صرفا مادهای می باشد که ضمنا قابلیتی را به فلز زیرین می دهد. برای به دست آوردن وزن همه فلزات، از یک فرمول دقیق و جهانی می توان استفاده کرد که می شود آن را برای محاسبه ورق های گالوانیزه نیز به کار برد. یک ضرب المثل قدیمی هست که میگوید “آنچه همه خوبان دارند، تو یکجا داری.” اینکه از این ضرب المثل در صنعت فولاد استفاده شود شاید اندکی عجیب باشد، اما به واقع میتوان از آن در رابطه با ورق گالوانیزه استفاده کرد. میتوان گفت این سری از سیستمهای تهویه مطبوع شکل ظاهری مانند اسپلیتهای دیواری دارند، و محل قرارگیری آنها روی دیوار در فضای داخلی اتاق میباشد. سودجویان سعی دارند ورقهای فولادی و آهنی معمولی را به جای ورقهای گالوانیزه به مشتریان عرضه کنند و اگر شما از نحوه تشخیص ورق گالوانیزه اصل از ورق تقلبی مطلع نباشید، متضرر سرمایه هنگفتی خواهید شد.

یکی دیگر از محصولات پایدار انرژی پارس ورق گالوانیزه می باشد که با قیمت مناسب ب ورق گالوانیزه ه مشتریان به فروش می رسد و جهت خرید ورق گالوانیزه شیروانی و دیوار و g , … ضخامت پوشش ورق گالوانیزه به وسیله ابعاد، شکل سیستم خشک کن، سرعت دمش گاز و عوامل دیگر بستگی دارد. 3- کلاف های تمیز که توسط اتمسفر محافظت می شوند در مرحله ی آنیل بسته به کاربرد نهایی آنها سه فرآیند پیش گرم ،گرم نمودن و هم دمایی را طی می کنند سپس توسط سیستم های خنک کننده به دمای مورد نظر برای مرحله ی بعد می رسند. در این شیوه، ضخامت پوشش خیلی پایین تر از طریق گالوانیزه گرم بوده البته دارنده سطح صافتری می باشد. شایان ذکر است که به منظور نظارت بر ضخامت واقعی پوشش، از ابزارهای اندازه گیری دقیقی مثل اشعه ایکس استفاده می گردد. درجه 100 و 80 بهتر است برای موارد غیر بحرانی بکار رود. در عصر کنونی شیوه های متعددی به منظور حفظ از بناهای فولادی و برطرف نمودن این نقص وجود دارد ، ورق فولاد گالوانیزه از همین شیوه ها و اکثر اوقات شایسته ترین شیوه برای اکثر بناهای فولادی به حساب میآید. Th is has ᠎been c re᠎ated by GSA  C​onte​nt G enerator ᠎DEMO!

از جمله معایب شوره زدن ورق گالوانیزه میتوان به کاهش طول عمر ورقهای گالوانیزه، کاهش استحکام محصول، به وجود آمدن آسیبهای ظاهری در سطح ورق و کاهش میزان سختی پوشش گالوانیزه اشاره کرد. از جمله مزیتهای ورق شیروانی 6 متری میتوان به نگهداری آسان، صرفهجویی در منابع، مقاومت و سختی بالا، تطابق با استانداردهای جهانی، عمر طولانی و قیمت مناسب اشاره کرد. محصول نهایی پس از سرد شدن به شکل کلاف و یا ورق با طول های مشخص در پایان خط بسته بندی می شود. درصورتی که ورق فولادی را با فلز «روی» پوشش دهند، ورق گالوانیزه تولید میگردد. فولاد گالوانیزهای که برای به کارگیری وقت گیر بازه در مکان های در لحاظ گرفته گردیده است بایستی از محصول فولاد گالوانیزه گرم (یا این که به عبارتی قیمت مذاب فولاد با فلز روی) باشد که اغلب در فضاهای گوناگون تا تقریبا 70 سال دوام می اورد. ورق های گالوانیزه در طی جریان عمل نورد گرم تولید می شوند. بر روی این محصولات لایه ای از "روی" قرار می گیرد تا مقاومت آن ها در برابر زنگ زدگی را بالاتر ببرد.علاوه بر این، انجام فرایند گالوانیزاسیون یا همان قراردادن ورق در دیگ روی مذاب باعث افزایش طول عمر این محصول می شود.

بهعبارتی با افزایش قیمت دلار، قیمت مقاطع فولادی همچون قیمت ورق 50 گالوانیزه افزایش خواهد یافت. برای اطلاع از قیمت های به روز انواع محصولات عایقی اعم از انواع ورق های گالوانیزه با شرکت نوین عایق تماس حاصل بفرمایید. فعالیتهای شیمیایی صورت گرفته در فرایند فتوسنتز گیاهان، مستقیماً متأثر از شرایط محیطی میباشد. نحوه حرارتی یا این که HOT-DIP-Galvanizing یعنی فرو بردن آهن یا این که فولاد در مخزنی از مذاب فلز روی (به خواسته پوششدهی) را گالوانیزاسیون با طرز غوطهوری گرم می گویند. با سپری شد فرصت اکسیژن با فلز در سطح اتمی مخلوط گردیده و مخلوط جدیدی به اسم اکسید را تشکیل میدهد که سبب ضعیف شدن پیوندهای فلز می گردند. روش گالوانیلینگ فرآیند گالوانیزه شدن و سپس آنیل شدن ورق سیاه و انواع دیگر مقاطع فولادی است. زنگزدگی اسم دیگر اکسید آهن می باشد و وقتی اتفاق می افتد که آهن یا این که آلیاژ در بر دارنده آهن مثل فولاد برای بازه زمان بر در معرض اکسیژن و رطوبت قرار داشته باشد. در حال حاضر در شرایطی که سازه به صورت عالی پوشش داده نشوند، رطوبت در گذر زمان سبب زنگزدگی آن ها می شود. پوشش روی باز دارنده از وصال مواد خورنده به فولاد زیرین یا این که آهن می گردد، از خوردگی فلزات خودداری کرده و استحکام فولاد پوشش داده گردیده عمیقا ارتقا مییاید.

نگهداری از فولاد با ساخت لایهای حافظ بر روی آن جاری میگردد. مقاوت : گالوانیزه یکی مقام ترین پوششهای حافظ مو جود در بازار می باشد. ورق گالوانیزه به جهت خواص ضد زنگ بودن، در بازار از تقاضا بالایی برخوردار است. چگالی آهن 8.67 است که در معادلات 8 در نظر گرفته میشود. علت این مساله هم وجود پوششی از روی بر روی این محصول است که باعث افزایش مقاومت آن میشود. برای اعمال پوشش گالوانیزه محدودیت ضخامتی وجود ندارد اما طبق یک قاعده کلی و با توجه به اینکه خود گالوانیزه نیز ضخامتی به ورق اضافه میکند، معمولا از ورقهای نازکتر برای ساخت ورق گالوانیزه استفاده میشود. در این فرآیند، فلزی که قرار است پوشش داده شود (معمولاً فولاد یا آهن) در حمامی از محلول الکترولیت حاوی یونهای روی غوطهور میشود. ورق های گالوانیزه داری دو بخش ورق های آهنی گالوانیزه، که همان ورق آهن پوشش داده شده با روی است؛ و ورق های فولادی گالوانیزه، که ورق فولادی پوشش داده شده با روی است؛ می باشند. 3- طول عمر زياد: طول عمر ورقهاي پوشش داده شده با روي در محيط هاي كاملا خورنده، در حدود 20 تا 30 سال است. از طرفی ساختار ایجاد شده در اثر گالوانیزه گرم، یک ساختار چند لایه و متشکل از آلیاژ روی- فولاد است که این ساختار چند لایه باعث بالا رفتن سختی و شکنندگی ورق میشود.

برای محاسبه وزن تقریبی، از پارامترهای طول، عرض و ضخامت ورق استفاده میشود. محدودیت در ساخت و ساز موجب گردیده بخشی از این نیاز از روش ورقهای وارد شده تأمین خواهد شد. با توجه به محدودیتهای تولید داخلی، بخشی از نیاز بازار از طریق ورقهای وارداتی تأمین میشود. این مزایا در کنار هم باعث میشود تا افراد زیادی از این فلز برای انجام پروژهها استفاده کنند. هنگامی که یونهای روی به سطح فلز پایه میرسند، به صورت یک لایه نازک روی سطح فلز پایه رسوب میکنند. از کاربردهای این ورق ها می توان به استفاده در صنعت خودروسازی، ساخت سقف انواع سوله، ساخت کابینت آشپزخانه ، استفاده برای تولید تانکرهای آب، راویزهای ساختمانی و مصالح این چنینی دیگر و تولید لوله های انتقال آب اشاره کرد. هزینه کمتر: برای انجام عملیات گالوانیزه، نسبت به دیگر شیوه های رایج جهت جلوگیری از خوردگی، نیاز به هزینه کمتری است و استفاده از ورق گالوانیزه ارزان تر خواهد بود. لازم به ذکر است که برند تولید کننده ورق گالوانیزه و قیمت این دسته از ورقهای فلزی نیز از جمله دیگر پارامترهای کلیدی هستند که در هنگام خرید ورقهای گالوانیزه مد نظر قرار گیرند. از جمله عوارض ابتدایی جوشکاری این ورقها بدون ماسک میتوان به مشکلاتی مانند سردرد، سرگیجه و حالت تهوع اشاره کرد.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن