نکات مهم در خرید شیرآلات ساختمان

امروزه شیرآلات در رنگ های مختلفی مثل سبز، قرمز، بنفش، سیاه، سفید و طلایی تولید می شوند. اکثر شیرآلات دارای ته رنگ گرم ، خنک یا خنثی هستند ، بنابراین اگر بخواهید یک طرح رنگ خاص را در نظر بگیرید ، باید به آن فکر کنید. شیرآلات فلکه ای دارای دو فلکه جداگانه سرد و گرم است که در دو طرف چپ و راست برای شیرآلات فلکه ای تعبیه شده است . از این رو به آنها شیرآلات تک اهرمی نیز گفته میشود. پرفروش ترین شیرآلات بهداشتی ایرانی دارای سه مدل شیرآلات فلکه ای ، شیرآلات تک اهرمی ، شیرالات سنسوردار ( چشمی ) می باشند که در زیر به توضیح هر یک می پردازیم . اگر بخواهیم به طور خلاصه اشاره کنیم، کل شیرآلات از لحاظ دستگیره به تک اهرمی و دو اهرمی تقسیم می شوند. شیرآلات مد نظر خود را انتخاب نمایید . در انتخاب شیر با علم ثابت باید ارتفاع ظرفشویی را مد نظر قرار داد. برخی از شیرآلات کمی ارتفاع داشته و برای روشویی هایی مناسب هستند که عمق آن ها کم بوده و لازم است که شیر یک پایه متوسط داشته باشد تا شستن دست ها و صورت به راحتی انجام گیرد .

نکته مهم دیگر اینکه فاصله شیرآلات به کاسه توالت نباید آنقدر کم باشد که موجب مزاحمت برای فرد شود و نباید آنقدر زیاد باشد که دسترسی آسان آن را مختل نماید و فرد را با زحمت و دردسر مواجه کند. تنظیم میزان دمای آب در این نوع شیر ها نسبت به شیر های آب فلکه ای سخت تر است و دقت کم تری دارد . از مزایای این نوع از شیرآلات می توان به امکان بهتر تنظیم درجه حرارت دقیق دمای آب اشاره کرد . به دلیل راحت تر تنظیم شدن دمای آب ، مصرف آب را نیز کاهش می دهد . مطمئناً فکر داشتن لیستی از شیرهای آب زیبا که در طیف وسیعی از طرحهای مدرن، کلاسیک و حتی معاصر ساخته میشود، همۀ ما را مجذوب خود خواهند کرد. مغزی شیرهای کلاسیک از جنس برنج زرد یا آبکاری شده هستند . استفاده زیاد از آشپزخانه به معنی استفاده زیاد از شیرهای آشپزخانه است. یکی از مهمترین بخش های هر آشپزخانه و سرویس بهداشی و شیرآلات آن می باشد پس باید شیرالاتی انتخاب شود که علاوه بر این که باعث زیبایی فضا شود از کیفیت و مرغوبیت بالایی از نظر ساخت دارا باشد . شیر های استیل البرز یکی از بهترین انتخاب هایی است که شما می توانید از لحاظ کیفیتی به آنها اعتماد کنید.

خوشبختانه تنوع برند های تولید کننده انواع شیرآلات بهداشتی ایرانی این امکان را فراهم می کند تا شما بتوانید برحسب قدرت خرید خود ، سلیقه و … جنس شیرآلات ایرانی با کیفیت از دو قسمت داخلی و پوشش خارجی تشکیل می شود . آبکاری یا پوسته خارجی شیرآلات همان پوسته ی بیرونی است که پوشش نهایی شیرآلات را تشکیل می دهد . نسبت به شیرآلات فلکه ای تعمیر و نگهداریشان سخت تر است . البته که طراحی شیرآلات مهم بوده و به همین دلیل است که تولید کنندگان نسبت به آن توجه ویژه ای دارند. برای کاهش هزینه های خود از سرب استفاده می کنند با این حال بعضی از کارخانجات تولید کننده برای کاهش هزینه های خود از سرب استفاده می کنند . ضمن اینکه چکخ کردن شیر بخصوص اگر در داخل ساختمان باشد عموما به مرور زمان ناراحت کننده است. قبل از شروع، بهتر است دستورالعملهای سازنده را برای تمیز کردن شیر آب خود را بررسی کنید.

از لحاظ بهداشتی به دلیل تماس کمتر با شیر آب بهتر است . پوسته داخلی شیر در تماس با آب و مولکولهای هوا است؛ به همین دلیل باید برای ساخت پوسته داخلی شیر از آلیاژهای مقاوم و واکنش ناپذیر استفاده شود. این شیرها در برابر خوردگی تا حد زیادی مقاوم هستند. در آشپزخانه ها هم باید از شیرآلات ساختمانی با پایه بلند استفاده شود تا شستن ظروف به راحتی صورت گیرد . همچنین امروزه استفاده از شیر های الکترونیک در آشپزخانه ها و دستشویی های منازل شخصی نیز افزایش یافته است . استفاده از چنین شیرهایی برای آشپزخانه های امروزی بیشتر توصیه می شود. همچنین شیرهای ساختهشده از این ماده بهراحتی زنگ نمیزنند و ماندگاری بالایی دارند، از طرفی این نوع شیر آب قیمت بالایی دارد اما در پایان باید گفت که خرید چنین محصولی ارزش پرداخت هزینه بالا را دارد.۲. شیرهای اهرمی علاوه بر اینکه کاهنده مصرف آب هستند، راحتتر از مدلهای قدیمی باز و بسته میشوند و در صورت خراب شدن بهراحتی توسط کاربر تعمیر میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید