نکات مهم در خرید شیرآلات ساختمان

کاربرد : شیرآلات پیسوار به منظور پر کردن سیفون ها مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال آشپزخانه ای پر زرق و برق دارید یا خانه تا سبکی کلاسیک دارد؟ برای از بین بردن جرم های موجود روی شیر آب از سرکه سفید استفاده نمائید.اگر شیر آب را مدت زمان طولانی استفاده نکنید امکان دارد بدنه آن جرم بگیرد. عمر طولانی شیرآلات اهرمی یکی دیگر دلایل محبوبیت آن است. مجموعه صنعتی درخشان از سال ۱۳۸۲ با هدف تولید شیرآلات بهداشتی منطبق بر استانداردهای جهانی، فعالیت خود را آغاز کرد. بزرگترین مجموعه تولید شیرآلات بهداشتی در ایران و در روستای بلداشی شهرستان گرمی واقع در استان اردبیل است که ظرفیت بکارگیری بیش از 3000 نیروی کار داراست. امروزه محصولات این مجموعه به بیش از 30 کشور جهان صادر میشود و توانسته است نقش بسزایی در صنعت صادرات داشته باشد. شیرهای پیسوار معمولاً یا از جنس برنجی با آب کاری نیکل کروم هستند و یا از جنس پلاستیکهای فشردهاند و البته امروزه بیشتر از شیرهای پیسوار فیلتردار که دارای فیلتری از جنس استنلس استیل هستند استفاده میشود تا از ورود اجسام خارجی به داخل شیر مخلوط جلوگیری شود و از کارتریج شیر اهرمی محافظت شود.

نصب شیرآلات توسط لوله کش ماهر، باعث میشود کارایی و عمر دستگاه شما افزایش یافته و با توجه به ترفند ها و استانداردهایی که کارشناس مربوطه رعایت میکند، مشکلاتی نظیر چکه کردن، کاهش فشار آب خروجی و … از دیگر مشخصه های شیر آلات ساختمانی ، جنس و رنگ آن ها می باشد که می تواند در قیمت آن اثر گذار باشد. همان طور که گفتیم شیرهای آب، باید دارای استانداردهای ویژه ای باشند و تغییری در طعم و رنگ آب ایجاد نکنند. اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که شیرآلات توپی، تعداد قطعات زیادی دارد و به همین خاطر برخلاف دیگر شیرآلاتی که واشر ندارند، مشکل چکه کردن پیدا خواهد کرد. به محض قرار گرفتن دست در زیر سنسور، آب شیر به طور خودکار باز و با دور کردن دست، آب قطع می شود. شیرآلات هوشمند مجهز به سنسور بوده و فاقد دستگیره برای باز و بسته کردن آب می باشند. دکمه: برای اغلب شیر آلات ساختمانی می توانید دکمه ای اضافه کنید که جریان آب را تنظیم نماید. برای اینک شیر آبی را که خرید کرده ایم دوام و مقاومت بیشتری داشته باشد احتیاج است که بدانید چطور باید آن را تمیز کنید و مراقبت کنید.قبل از هرچیزی باید بدانید شیرآلات ساختمان شما از چه جنسی است تا بتوانید در صورت نیاز مواد شوینده مخصوص به آن را تهیه نمائید یا طبق دستور کارخانه نسبت به تمیز کردن آن اقدام نمائید.

شیرآلات دو فلکه ای که جزء شیر آب های قدیمی و سنتی می باشند مجهز به دو دسته برای خروج آب گرم و آب سرد هستند. اغلب وقت ها تشخیص دادن شیر های دو اهرمی کارتریجی از شیر های دو اهرمی فشاری سخت می باشد به این دلیل که بسیار به هم شباهت دارند به دلیل همین تفاوتی که شیر های کارترجی واشر ندارند اما شیر های فشاری با واشر کار می کنند. آب سرد و گرم در شیر آب های دیسکی را داخل یک مخزن که به آن کارتریج تعادل فشار می گویند ترکیب شده و دو دیسک سرامیکی که در انتهای این مخزن وجود دارند که بالا و پایین می شود تا شدت فشار آب را کنترل نماید.دمای آب هم در شیر های تک اهرمی با چرخش اهرم به راست و چپ تنظیم می گردند.این گونه شیر آلات از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند که به نسبت سایر شیر آلات کمتر نیاز به تعمیر دارند. علاوه بر آن با حرکت اهرم به سمت چپ یا راست، دمای آب و میزان گرمی یا سردی آن قابل کنترل است. اگر خانه شما نوساز است با نصب شیرآلات میتوانید به راحتی پی ببرید که کیفیت لوله کشی آب ساختمان شما به چه نحوی بوده و اگر رضایت کافی از فشار آب خروجی خود نداشتید کافی است با لوله کش آب خود مشورت کنید تا مشکل شما را بر طرف نمایید.

شیرآلات پیسوار نقش یک رابط را بین شیر آب مخلوط و لوله کشی ایفا می کنند. در این حالت برای ارتفاع مناسب نصب شیرهای توالت ایرانی معمولا از کف تمام شده ارتفاع بین 25 تا 30 سانتی متری را در نظر می گیرند. این نوع از شیر آلات در اکثر مواقع مورد استفاده قرار گرفته اند چرا که خیلی سریع و راحت زنگ نزده و کیفیت آن ها از بین نرفته اند. عملکرد این دسته از شیرآلات به این صورت است که تنظیم دما و فشار تنها با یک دست امکانپذیر است. نحوه صحیح تمیز کردن شیرآلات ساختمانی به افزایش دوام و ماندگاری آنها کمک ویژه ای می کند. اغلب شیر آلات مسی رنگ مسی و تیره رنگی دارند اما در عین این تیرگی بسیار جذاب و چشمگیر و جذاب می باشند و بیشتر برای سینک های کلاسیک می باشند.برای زیبایی و ماندگاری این شیر آلات که جذابیت خود را حفظ کنند احتیاج دارند که همیشه مرتب و تمیز بمانند .این گونه شیر آلات بیشتر مناسب آشپزخانه هایی می باشند که نور خیلی زیادی ندارند. فعالیت سنسورهایی که در این شیرها تعبیه شده اند بر اساس نور مادون قرمز است. چیزی که می تواند تفاوت این دو را از هم مجزا کند هنگام استفاده نمودن از اهرم ها می باشد.شیرهای فشاری به نسبت شیرهای کارتریج اهرم های سفت تری دارند چرا که اهرم ها برای بستن آب نیازمند این هستند که به روی واشر ها فشار وارد نمایند.اما شیر های کارتریجی این گونه نیستند،چرا که اگر این اهرم را ½ چرخانیده شود آب باز و بسته شده و احتیاجی به هیچ گونه فشاری برای بستن و یا باز کردن شیر آب نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید