نکات مهم در خرید شیرآلات ساختمان

برای این منظور در هنگام لوله کشی باید در نظر داشت که شیرآلات توالت ایرانی را در موقعیتی نصب کنید که با کف تمام شده یعنی پس از اجرای کف سازی ساختمان حدودا 30 سانتی متر بالاتر باشد. اگر خانه شما نوساز است با نصب شیرآلات میتوانید به راحتی پی ببرید که کیفیت لوله کشی آب ساختمان شما به چه نحوی بوده و اگر رضایت کافی از فشار آب خروجی خود نداشتید کافی است با لوله کش آب خود مشورت کنید تا مشکل شما را بر طرف نمایید. لنگی های شیر را تفلون کرده و سپس آنها را در محل خروجی لوله های آب نصب کنید اگر خروجی ها خیلی داخل هستند می توانید از روپیچ توپیچ کوتاه یا بلند استفاده کنید. همچنین برای اختلاط آب گرم و سرد، در کنار این شیرها یک اهرم قرارگرفته که سبب متعادل شدن دمای آب خروجی از آنها میشود. البته راهحلی برای این مشکل وجود دارد، هنگامی که شیرآب خریداری شده به تعداد سوراخ کمتری نیاز دارد، میتوان سوراخهای اضافه بر روی سینک را با دستگاه مایع ظرفشویی یا با جا اسکاچی که معمولا به همراه شیرآلات عرضه میشود و در محل سوراخهای سینک قابل نصب است پر کرد. انواع قابلمه ها و ظروف با استفاده از این نوع شیرها به راحتی قابل قرار دادن در سینک است و توسط آن می توانید قسمت های مختلف سینک را شستشو دهید.

این موضوع در هنگام خرید شیرآلات حمام، اهمیت بیشتری دارد. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام لوکس مارت، شیرآلات بهداشتی در ظاهر از اجزای فرعی ساختمان به شمار میروند و از نظر اهمیت جزو ارکان ساختمان محسوب نمیشوند ولی جزو معدود ملزومات ساختمانی هستند که هر روز با آنها سروکار داریم و اگر از کیفیت لازم برخوردار نباشند، هزینه و دردسر برای ما ایجاد میکنند و حتی ممکن است سبب خسارتهای سنگین به ما شوند. شیرآلات دو دستگیره دارای دو دسته برای استفاده از آب گرم و آب سرد هستند. شیرهای هوشمند همان شیرآلات چشمی بوده که بیشتر در اماکن عمومی استفاده میشوند. در این شیرها یک وبلاتور هم قرار گرفته که وظیفه آن مخلوط کردن آب با هواست. برای راهاندازی این نوع شیرآلات، باید در ابتدا یک جسم به صورت ثابت در میدان دید آن قرار بگیرد. شیرهای پدالی همانند شیرهای هوشمند بوده و بیشتر برای اماکن عمومی همچون فرودگاه، مساجد، مدارس و غیره استفاده میشوند.

آنها دارای انواع مختلف با شکل، طرح، رنگ و جنسهای متنوعی به بازار عرضه میشوند. شیرهای دیسکی در مقایسه با انواع دیگر شیرها نسبتاً جدید بوده و معمولاً نسبت به سایر شیرآلات گرانقیمتتر هستند. برای قطع و وصل کردن جریان آب در اینگونه شیرآلات به فشار بیشتری نیاز است. تمیز کردن شیرآلات خانه و آشپزخانه باعث میشود ماندگاری آنها افزایش پیدا کند، به همین دلیل لازم است ابتدا بدانید جنس شیرآلات شما چیست و سپس طبق دستور کارخانه برای تمیز کردن آن اقدام کنید. این شیرها عمل اختلاط آب در داخل یک مخزن را انجام میدهند که به آن کارتریج تعادل فشار گفته میشود. در این نوع از شیرآلات هیچگونه باطری تعبیه نشده و این شیرها با جریان برق کار نمیکنند، بلکه دارای یک پدال بوده که مصرفکننده باید پای خود را روی پدالی که در زیر روشویی تعبیه شده قرار دهد. شیرآلات یکی از وسایل مهم و ضروری در ساختمان میباشد. وب سایت سازه یاب، یکی از بهترین بانک های اطلاعاتی ساختمان های در حال ساخت تهران را در اختیار دارد.

بنابراین اگر می خواهید شیرهای با کیفیت خوبی را تهیه کنید، شیرهای دیسکی بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید، چرا که دیسک های سرامیکی بسیار قدرتنمند و مقاوم می باشند و اگر در شدیدترین جریان آب قرار قرار گیرند چکه نمی کنند. به جهت ارتقای کیفیت محصولات ، تمامی مواد اولیه با بهترین دستگاه های مورد تایید استاندارد مورد آنالیز قرار می گیرند. در تولید شیرآلات قهرمان بسته به اندازه محل قرار گرفتن کارتریج ، از کارتریج های سرامیکی 35 و 40 میلیمتری با پوشش پلاستیکی ، استفاده می شود. در حال حاضر به دلیل اینکه تقریبا اکثر شیرآلات تولید شده ایرانی و خارجی از کیفیت بالایی برخوردار هستند؛ مهم ترین ملاکی که افراد در خرید شیرآلات آب به آن توجه می کنند طراحی و شکل آن است. در هنگام بستن حتی المقدور از پیچ و تاب خوردن شیلنگ ها جلوگیری کنید چون که میتواند در اثر فشار آب از جای خود خارج شود.

دیدگاهتان را بنویسید