نکات مهم در انتخاب شیرآلات مناسب برای ساختمان – استیل البرز

همانطور که اشاره کردیم، تولید شیرآلات در دنیای امروز به سمت مدرن شدن حرکت کرده است و تولیدکنندگان در تلاش هستند تا طرحهای جذابتری از شیرآلات را به بازار عرضه کنند. شیرآلات قدیمی را معمولاً از سرب تولید میکردند اما به دلیل نقطهضعف سرب در خصوص خوردگی زودهنگام، باعث شد که در حال حاضر آلیاژ برنج به جایگزین مناسبی برای آن تبدیل شود. شیرآلات عمدتا از ترکیب آلیاژ برنج ساخته میشوند. آلیاژ برنج از چگالی بالایی برخوردار است و به همین دلیل استفاده از روکش برنج روی شیرآلات وزن آنها را نسبت به سایر شیرآلات افزایش میدهد؛ اما این آلیاژ بسیار مقاوم است و در مناطقی که شرایط اقلیمی چندان مساعد نیست و یا مناطق ساحلی که سطح رطوبت بسیار بالا است، بازده عملکردی بسیار خوبی از خود به نمایش میگذارند. تا زمانی که از شیرآلات ساختمانی استفاده نشود نمیتوان به صورت عینی مطمئن شد که از این ویژگی های نام برده برخوردار است یا خیر. باهمین منظور طبق بررسی های صورت گرفته توسط ساختمان صنعت نکاتی که در ادامه می آیند را می توان جزو فاکتورهای مهم خرید شیرآلات بهداشتی محسوب کرد. این را هم ناگفته نگذاریم که کیفیت آبکاری در مرغوبیت شیرآلات بهداشتی تأثیر به سزایی دارد و اگر آبکاری این محصولات فاقد ویژگیهایی همچون ضد خش و زنگ و خوردگی بودن، آنتیباکتریال بودن و همچنین فاقد سازگاری بالا با محیطهای مختلف و دماهای مختلف باشد، آن محصول در کوتاهمدتی برایتان مشکلآفرین خواهد شد.

در نظر داشته باشد که تعویض به موقع واشر شیر ها باعث می شود طول عمر شیر ها بیشتر شود و در ضمن اگر به موقع واشر ها را عوض کنید معمولا به این راحتی مغزش شیر آسیب نمی بیند. صادرات شیرآلات ساختمانی به کشورهای همسایه و آسیایی مانند ترکمنستان، ارمنستان، آذربایجان و قزاقستان باعث افزایش چرخه اقتصادی و ارزی این کشور شده است. با رشد تکنولوژی و همچنین همراهی با متدهای طراحی جدید از شیرآلات ساختمانی متناسب با محل نصب و کارایی آنها استفاده میشود؛ بنابراین قبل از خرید شیر آلات ابتدا تحقیق بررسی کنید و تمامی موارد لازم جهت یک خرید ایدئال و مناسب محل نصب را در نظر بگیرید. دسته اول آنهایی هستند که دستگیره اهرمی دارند، این مدل ها به راحتی جریان آب را قطع و وصل می کنند و همچنین دمای آب را به خوبی تنظیم می کنند. ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که نخستین مدل از شیرآلات ساختمانی امروزی در سال ۱۹۳۷ توسط فردی به نام آل موئن طراحی شد و درنهایت محصول نهایی و تجاری او در سال ۱۹۴۷ روانه بازار شد. استفاده از این مدل شیرآلات راحت است و باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود؛ اما بسیاری از افراد در هنگام تنظیم و کار با این شیرها، احساس راحتی نمی کنند.

قابلیت تنظیم آب، یکی از فاکتورهای مهم در هنگام انتخاب شیرآلات است. آشپزخانه یکی از مهم ترین نقاط در خانه است که افراد به خصوص بانوی خانه زمان زیادی را در آن سپری می کند و انتخاب شیرآلات مناسب برای این مکان اهمیت زیادی دارد. نشیمنگاه یا سیت: یکی دیگر از اجزای مهم شیرآلات، نشیمنگاه آن است. یکی از عوامل مؤثر در زیباسازی سطح شیرآلات، عدم لکهگیری آن در طول زمان است. روکش کروم این مشکل را تا حد زیادی مرتفع کردهاست و به دلیل خاصیت ضد لکهگیری که دارد، در طول زمان امکان تشکیل لکههای آب روی آن کم است. بهاینترتیب که با اعمال یکلایه روی با ضخامت معین روی سطح ورقهای فولادی، جلوی خوردگی آنها را تا حد بسیاری زیادی میگیرند. از طرفی به دلیل ظاهر زیبا و درخشانی که در سطح شیرآلات ایجاد میکند، در تولید محصولاتی با ظاهر شکیل نیز بسیار مؤثر هستند. این برند شیرآلات فعالیت خود را از سال 1376 در زمینه تولید شیرآلات فانتزی، کلاسیک و اهرمی با 5 سال گارانتی در ایران آغاز کرده است. چرا که در غیر این صورت، مشکل شیرآلات می تواند به یک کابوس بزرگ برای خانه و اهالی آن تبدیل شود. این مسئله نیز باید موردتوجه قرار گیرد که با توجه به نوع شیر مورداستفاده ممکن است تجهیزات اضافی مختلفی روی آنها وجود داشته باشد اما چهار جزء وجود دارد که تقریباً مشترک در همه شیرآلات است و بهعنوان اصلیترین اجزای تشکیلدهنده یک شیر ساختمانی به شمار میروند.

بهطورکلی پنج نوع روکش مرسوم وجود دارد که برای انواع شیرآلات مورداستفاده قرار میگیرد. بلکه به کمک یک پدال در قسمت زیرین روشویی قرار میگیرد، جریان آب کنترل میشود. در مقرارت ملی ساختمان نیز این مسئله قیدشده است که بخشهایی از شیرآلات که در تماس با آب هستند، نباید از جنس سرب باشند در غیر این صورت قادر به اخذ تأییدیه سازمان نظاممهندسی نخواهید بود. با توجه به نوع روشویی پایه دار و بدون پایه بادی نصب روشویی صورت گیرد. به این صورت که به کمک آن هرگاه نیاز داشتند، جریان آب را وصل کنند و هرگاه نیازشان برطرف شد، جریان آب را قطع نمایند. پسازاین که مسئله ذخیرهسازی آب توسط آببندها رایج شد، حالا باید فکری برای انتقال آب به سمت خانهها میشد. از زمانی که انسانها سبک زندگی یکجانشینی را انتخاب کردند، متوجه شدند که برای تأمین نیاز خود به آب نیاز به کنترل و ذخیره کردن آن دارند. بهطورکلی باید توجه داشته باشید که متریال مورداستفاده در تولید انواع شیرآلات، از آلیاژهای برنج و سرب هستند. از همان روز به اینطرف همزمان با پیشرفت سیستمهای آبرسانی، شیرآلات متنوعی نیز تولید و روانه بازار شدند و در حال حاضر گزینههای متعددی از شیرآلات ساختمانی برای انتخاب پیش روی شما است.

دیدگاهتان را بنویسید