مهمترین قطعات تشکیل دهنده شیرآلات ساختمانی – شیرآلات دیاکو

در انتخاب شیرآلات ساختمان به چه مواردی توجه کنیم؟ اولین قدم برای انتخاب شیرآلات مناسب این است که بدانیم چه گزینه هایی برای انتخاب داریم. از شیر روشویی پایه بلند برای نصب بر روشویی کابینتی استفاده می شود. باید توجه شود که تعداد سوراخ های سینک و روشویی با شیرآلات همخوانی داشته باشد. اگر شیرآلات ساختمانی آب منطقه مسکونی شما مداوم چکه کند، در طول سال مقداری زیادی آب را هدر داده اید و هم چنین اگر چاه شما جذبی باشد و جذب خود را از دست داده باشد این آب ها باعث رسوب در چاه و یا لوله های فاضلاب میشود و شما نیاز به لوله بازکن پیدا میکنید. شما اگر در بازار در میان انواع برندهای تولید کننده جست و جو کنید متوجه خواهید شد که یکی از دلایل تفاوت شدید قیمتها بین شیرآلات ساختمانی همین تفاوت در جنس متریال به کار رفته در ساخت آنهاست. با وجود تعداد زیاد تولیدکنندگان و رقابت آنها با یکدیگر، امروزه انواع شیرآلات بهداشتی در جنس و طرحهای متنوع تولید میشود.

امروزه اکثر تولیدکنندگان سعی دارند که محصولات خود را از جنس آلیاژ برنج تولید کنند چرا که سرب پس از مدتی دچار خوردگی می شود که هم از نظر بهداشتی زیان آور می باشد و هم شیرآلاتی که از سرب خشک هستند از نظر استاندارد مورد تایید قرار نمی گیرند و غیربهداشتی به حساب میآید. این در حالی است که رعایت مسائل بهداشتی باعث شده اکثر تولیدکنندگان امروزه از خیر سرب خشک گذشته و بیشتر به استفاده از آلیاژ برنج فکر کنند، چون سرب در صورتی که آبکاری شیر بخوبی انجام نشود در مقابل آب به مرور زمان حل میشود و آلودگیهای خطرناکی برای افراد ایجاد میکند. همچنین به هر میزان که آلیاژ برنج بیشتری در بدنه به کار رود، قیمت شیرآلات بیشتر میشود. همچنین در نصب توکار فضای کمتری اشغال می شود. کار کردن با این شیرها بسیار راحت می باشد و شما می توانید به راحتی آن را باز و بسته کنید. زیرا فشاری معمولی که اغلب به این نوع از شیرآلات وارد می شود به طور دائم باعث ساییدگی این نوع شیر می شود و در نهایت شما نیازمند تعویض واشر شیر خواهید شد. شیرهای فشاری قدیمی ترین نوع شیرآلات ساختمانی هستند که اغلب در ساختمان های قدیمی دیده می شوند.

به عنوان مثال آشنایی با انواع شیر آب، پرفروش ترین شیرآلات و بهترین شیرآلات ایرانی و قیمت شیرآلات روند تصمیم گیری را آسانتر میکند. مهم ترین مزیت این مدل، کمک به صرفه جویی در مصرف آب است. به علاوه روکش شیرالات ساختمان نیز مهم است و باید باکیفیت و ضدآب باشد. با توجه به این که شیرآلات باید ماندگاری زیادی داشته باشند، لذا این مسئله مهم است که کالای خریداری شده، کیفیت بالایی داشته باشد. کلیه مواد مورد مصرف در ساخت شیرآلات بهداشتی که در تماس با آب هستند، باید از جنسی انتخاب شوند که در مقابل آب تا دمای ۹۰ درجه سانتیگراد و محیط استفاده مقاوم بوده و حین مصرف هیچگونه خوردگی نسبت به سایر قطعات مورد استفاده در شیر نداشته باشند. این موضوع باعث شده است شیرآلات هوشمند، خودکار و لمسی در بازار رشد فراوانی داشته باشند، در شیرآلات معمولی معمولا از قطعه ای به نام پرلاتور در انتهای علم شیر استفاده میشود تا هوا را با آب مخلوط کرده و آبی شبیه به کف درست کند. سبک طراحی امروزی سرویس بهداشتی و حمام، چیزی متفاوت از گذشته است و به کار بردن طراحی با تلفیق رنگ های مختلف از روشن تا تیره، جلوه ای تازه به این بخش از فضای منزل یا محیط کار داده است.

این دسته از شیرآلات از گذشته های دور تا امروز مورد استفاده قرار گرفته اند. در هر صورتی سبکها میتوانند بسیار متفاوت باشند از سبکهای با جزئیات تاریخی گرفته تا سبکهای ساده و مدرن. به همین دلیل این نوع شیرآلات از نظر استاندارد مورد تایید نیستند و غیر بهداشتی محسوب میشوند. شیرالات ساختمانی بخش مهمی از لوازم ساختمانی هستند که در مراحل پایانی ساختوساز یک ساختمان به آن اضافه میشوند. از آنجا که این محصولات همواره در معرض رطوبت قرار دارند در خرید آن ها علاوه بر نوع کاربری، کیفیت مواد اولیه به کار رفته و میزان مقاومت در برابر رطوبت نیز اهمیت دارد. ساکنین یک ساختمان با هر نوع کاربری، روزانه تعداد دفعات زیادی با شیرالات ساختمانی تماس خواهد داشت. زیرا سرب پس از مدتی دچار خوردگی شده و علاوه بر آن از نظر بهداشتی نیز زیانهایی را در پی خواهد داشت. در این مدل به کمک فشار پا بر روی پدال، فشار آب خروجی از علم تنظیم می شود. به علاوه وقتی بیرون از منزل هستید هیچوقت نگران بسته بودن جریان آب در شیرآلات خود نیستید. این پرلاتور در وسط خود دارای شیاری بوده که با استفاده از سکه بتوان آن را باز و به راحتی تمیز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید