معرفی انواع شیرآلات ساختمانی

آشنایی ما با شیرآلات ساختمانی، کمک می کند تا در هنگام خرید بتوانیم تصمیم مناسبی بگیریم و بهترین شیر را انتخاب کنیم بنابراین افراد باید برای خرید شیر، به جای اینکه به قیمت بالای آن ها توجه کنند، قطعات تشکیل دهنده شیرآلات ساختمانی را در نظر بگیرند که این قطعات تا چه اندازه عملکرد داشته باشند و آیا میتوانند به طور طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیرند یا خیر. این یک انتخاب مناسب برای آشپزخانه و حمام است. خانه خود انتخاب کنید. دسته اهرمی شیر را به سمت بالا قرار دهید و پیچ زیر پولکی را باز کنید. سپس پیچی که پشت درپوش قرار دارد (که اکثرا آلنی یا دو سو است) را باز کنید و اهرم را به سمت بالا بکشید تا از جای خود بیرون بیاید. بعد از آن درپوش روی شیر را بچرخانید تا باز شود. همینطور که واشر را با دست نگه داشته اید با دست دیگر واشر فلزی که بر روی پیچ فلزی قرار می گیرد را با قرار دادن شیلنگ ها در دو سمت آن در جای خود قرار داده و با دست تا جای ممکن آن را سفت کنید. سپس دو شیر پیسوار را که در بسته بندی خود شیر قرار دارد را با آچار معمولا 10 یا 11 تخت به آرامی در کف شیر نصب کنید.

شیرآلات توپی از قدیم معمولا مورد استفاده قرار میگرفتند و مکانیزم آن ها به این صورت که است که اهرم یا دسته شیر در این شیرآلات به یک توپی وصل میشود، که این توپی با حفره هایی که دارد میزان خروجی آب را تنظیم میکند . در این شیر ها باید پس از قطع کردن آب با استفاده از قسمت آچار خور در بالای شیر مغزی را باز کنید و واشر انتهای این مغزی را با واشر مشابه تعویض کنید و یا مغزی مشابه را جایگزین کنید. هر از چند گاهی بهتر است واشر ها را تعویض کنید. هر چند تعویض واشر و مغزی ممکن است کاری عادی و پیش پا افتاده به نظر بیاید، اما در موقعیت فعلی با خشکسالی هایی که در کشورمان وجود دارد صرفه جویی به هر نحو می تواند از بد تر شدن اوضاع جلو گیری کند. البته کارتریج های دیگر تا چند سال قطره ای آب از خود پس نمی دهند اما به هیچ عنوان از دوام کارتریج های سرامیکی برخوردار نیستند.

شیر های اهرمی به آن دسته از شیر ها می گویند که برای قطع و وصل کردن آب در آنها از اهرمی فلزی استفاده می شود، که کاربرد همان شیر گردان را در شیر های معمولی یا مخلوط دارد. خرید از این فروشگاه اولویت تمام کسانی است که میخواهند در هزینههای خود صرفهجویی کنند و اجناس با کیفیت را با قیمت مناسبی تهیه کنند. این شیرآلات نیز ممکن است به مرور زمان خراب شوند اما دوام بسیار بیشتری دارند در حالی که قیمت آنها با سایر شیرآلات تفاوت زیادی ندارد. چه اگر می خواهید ساختمان یا ویلاهای لوکس و لاکچری بسازید، یا انبوه ساز هستید و می خواهید قیمت تمام شده ساختمان برای مشتری مناسب باشد، اینجا می توانید شیرآلات مورد نظر خود را پیدا کنید. مخصوصا اگر آشپزخانه به سبک معاصر باشد نمایی بینظیر خواهد داشت. از دسته شیرآلات هوشمند می توان به شیرآلات چشمی، لمسی، دیجیتال و ریموت دار اشاره کرد. نکته دیگر اینکه با تعویض شیرآلات قدیمی بسیاری از هزینه های شما کاهش پیدا خواهد کرد.

شیرآلات ساختمانی البرز همواره با بهره گیری از دانش به روز و ماشین آلات پیشرفته مهم ترین هم و غم خود را در تهیه و تولید مواد اولیه و تشکیل دهنده با کیفیت قرار داده است که ماحصل آن محصولی با کیفیت و در خور سلایق و نیاز مشتریان باشد. هرگاه خواهان نصب شیری بودید باید با کمی چرخواندن این اتصال به سمت سفت شدن محل بسته شدن مهره شیر را با لبه لنگی تنظیم نمایید. یک اورینگ به ابعاد زیر شیر اهرمی در بسته بندی هست. یک آشنایی ساده با شیرآلات ساختمان و طریقه کار و عمل آنها خیال شما را از بابت هزینه های اضافی برای تعویض آنها آسوده می کند، در این مقاله بر آن شدیم تا برای شما کاربران گرامی توضیحاتی از شیرآلات ساختمان و تعویض آنها بیاوریم. اگر شیر اهرمی چکه می کند، کارتریج آن را تعویض کنید. اگر با مشکل جرمگیری بدنه شیرآلات مواجه هستید، استفاده از سرکه سفید را پیشنهاد میکنیم. پولک پلاستیکی روی شیر که معمولا به رنگ آبی و قرمز است و نشان دهنده ی جهت سرد و گرم بودن آب است را جدا کنید. از طرفی به محض این که در مدتی زمانی معین، مثلاً 20 ثانیه، جسم به صورت ثابت در برابر سنسور مادون قرمز قرار بگیرد، جریان آب قطع میشود.

دیدگاهتان را بنویسید