معرفی انواع شیرآلات ساختمانی

نهایتا شلنگ یا علم دوش را به شیرآلات جدید خود وصل کرده و با باز و بسته کردن آن، عملکرد شیرآلات تازه نصب شده را تست کنید. کاربرد این ابزار برای تنظیم و باز و بسته کردن جریان آب می باشد اما امروزه علاوه بر کاربرد مهم آن، نمیتوان از تاثیری که این ابزار در زیبایی دکوراسیون قسمت های مهم خانه از جمله آشپرخانه، از خود به جا میذارد، غافل شد به همین علت خرید شیرآلات امروزه با دانش بیشتری انجام می پذیرد. چون سرب عنصری است که در آلیاژ برنج حل نمی شود و در اثر تماس با آب گرم حل و وارد آب شرب و سیستم گوارش انسان می شود. رساندن آب به دمای موردنظر شما ممکن است کمی زمان ببرد. اگر شیر آب را مدت طولانی تمیز نکنید ممکن است بدنه آن جرم بگیرد. با ظهور فناوری های نوین در طراحی داخلی ساختمان، هیچ بخشی از خانه ها از انقلاب فناوری به دور نمانده است.

درنهایت شیر آب با پارچه تمیزکننده خشکگردد. در اکثر شیرهای آب کثیفی در اطراف لبههای محل شستشوی سینک و شیر جمع میشود. نکته: به هیچ وجه از سیم ظرفشویی یا مسواک تیز برای این کار استفاده نکنید زیرا منجر به ایجاد خش بر روی شیرآلات میشود. برای این کار شما به یک سری از لوازم احتیاج دارید که شامل: پارچههای تمیزکننده (۱ عدد مرطوب، ۱ خشک)، آب، مایع ظرفشویی، سرکه، پاککننده، مسواک قدیمی میباشند. خشک کردن شیرآب با پارچه خشک پس از تمیز کردن به شما امکان میدهد تا درخشش شیر آب حفظ شود. این نوع شیرآلات دارای مکانیسم توپی هستند و از آنجا که همیشه در معرض آب قرار دارند با گذشت زمان دچار خوردگی می شوند که این موضوع باعث می شود این نوع شیرآلات ساختمان به صورت دائم چکه کنند. شیرآلات بهداشتی و ساختمانی هومان قدردان حضور شما سروران گرامی در نمایشگاه صنعت ساختمان تهران می باشد. پذیراترین بخش های هرخانه ای که طی چند دهه اخیر، تغییرات مدرن را به زیبایی در آن شاهد هستیم آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی می باشد که به معنای واقعی کلمه، تحول چشمگیر در صنعت تجهیزات بهداشتی و انواع شیر بهداشتی را در این بخش ها نظاره گر بوده ایم.

شیرهای برنزی جلوهای زیبا و منحصربهفرد را برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی و حمام فراهم میکنند. در بین شیر آلات ایستاده نوع دومنظوره آن کاربرد بیشتری دارد ، این نوع شیر آلات هم برای روشویی کاربرد دارند و هم برای سینک ظرفشویی . به دلیل تماس بالای دست با دستگیرههای این نوع شیرآب، استفاده از شیرهای دو دستگیره در مکانهای عمومی توصیه نمیشود. گاهی اوقات، این دو دستگیره میتوانند به همان قطعه مرکزی متصل شوند، اما در موارد دیگر، میتوانند چند اینچ از یکدیگر فاصله داشته باشند. در این مدل برای قطع و وصل جریان آب نیازی به تماس دست با دستگیره نیست، به همین دلیل در زمان خرید شیرآلات بهداشتی ایرانی و خارجی، مدل هوشمند بهترین گزینه برای رعایت بهداشت در مکانهای عمومی مانند بیمارستان و سرویسهای بهداشتی است. شاید در چند سال گذشته، تجهیزات بهداشتی ساختمان از اهمیت ویژهای برخوردار نبوده و صرفاً یک ماهیت کاربردی و مصرفی پیدا کرده باشد ولی با ورود فناوری های پیشرفته تولید شیرآلات بهداشتی نوین، نه تنها این ماهیت دچار دگرگونی های چشمگیری شده است بلکه جنبه های دیگری برای تولیدکنندگان تجهیزات بهداشتی مهم شده که مهر تأییدی است بر هرچه پررنگ تر شدن نیاز مشتری و اهمیت به سلیقه او در فرایند طراحی و ساخت انواع شیر بهداشتی.

شیرهای هوشمند با برق و باطری کار میکنند. شیرهای پدالی مانند نوع هوشمند در مکانهای عمومی مانند سرویسهای بهداشتی، مساجد و غیره کاربرد دارد، چون به تماس دست احتیاجی نیست. شیرهای هوشمند همان شیرآلات چشمی بوده که بیشتر در اماکن عمومی استفاده میشوند. اکثر اوقات شیرهای آب توپی در آشپزخانه و روی ظرفشویی نصب می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. در این نوع آبکاری شرکت تولیدکننده، بخش خارجی شیرها را به وسیله اتمهای باردار فلز مورد نظرش مثل کروم، برنز یا هر فلز دیگری که سفارش داده شده باشد، بمباران میکند تا بهطور شیمیایی سطح فلز پایه (فلز بدنه شیر) با فلز مورد نظر پوشیده شود که به آن فرآیند رسوبسازی با بخار میگویند. توجه داشته باشید با توجه به اینکه سرب خشک پس از مدتی در واکنش با آب دچار خوردگی شده و وارد آب آشامیدنی می شود برای سلامتی انسان بسیار خطرناک است و هنگام خرید دقت کنید شیر مورد نظر شما حتما از جنس برنج باشد. بازار هدف متناسب با سلیقه و نیاز مصرف کننده، مرتب در حال به روز شدن است. تمیز کردن شیرهای ساختمان با استفاده از سرکه یکی از مؤثرترین روشها میباشد. شیرهای برنجی بسیار بادوام و سنگین بوده و در مکانهایی که در معرض خوردگی نباشد و حتی دارای آب سخت است مناسب میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید