معرفی انواع شیرآلات ساختمانی و عملکرد آنها

برخی از شرکت ها مانند نئوپرل سوئیس در محصولات خود از نوعی پرلاتور ضد رسوب استفاده می کنند. پرلاتور نئوپرل مانع از ورود رسوب به شیرآلات شده و آبی سالم برای شما فراهم می کند. همواره بهتر است این نکته را به خاطر بسپارید که طول عمر شیرآلات البته به جز در موارد معدود بسیار بالاست و می توان برای مدت زمان زیادی از آن ها استفاده کرد. این شیرآلات هم در شیرآلات ساختمانی کاربرد دارند و هم در شیرآلات صنعتی؛ از طرفی نیاز به واشر برای آب بندی در جریان ورود و خروج آب ندارند. یکی از مهمترین قطعات، توپی شیر است که معمولاً برای مواردی که، فشار و مقاومت بالا و وظایف سنگین مورد نیاز است، این قطعات کاربرد دارند. در ادامه قصد داریم انواع شیرآلات ساختمان را مورد بررسی قرار دهیم و از لحاظ کاربرد و جنس بدنه به انواع مختلف طبقه بندی کرد. به طور کلی می توان گفت انواع شیرآلات ساختمان به دو دسته شیرآلات واشردار و بدون واشر طبقه بندی می شوند. از این رو همواره توصیه می شود قبل از خرید شیرآلات ساختمان ابتدا تحقیق کنید و فاکتورهای لازم را برای خرید مناسب در نظر بگیرید.

شیرآلات توپی از انواع شیرآلات بدون واشر محسوب می شوند که تنها از طریق یک اهرم عملکرد خود را انجام می دهند. این نوع از شیرآلات دارای سنسور حرکتی هستند و این سنسور این اطمینان را به شما می دهد که از آب به صورت مستقیم و کارآمد استفاده نمایید و برای باز و بسته کردن این نوع شیرآلات تنها کافی است دستان خود را روی سنسور حرکت دهید. بنابراین قبل از خرید شیرآلات بایستی به نوع روشویی، سینک آشپزخانه و کاربردی که مدنظرتان است، توجه داشته باشید. با توجه به بودجه خود باید سعی کنید، بهترین برند با بهترین فروشنده شیرآلات را انتخاب کنید. آشنایی ما با شیرآلات ساختمانی، کمک می کند تا در هنگام خرید بتوانیم تصمیم مناسبی بگیریم و بهترین شیر را انتخاب کنیم بنابراین افراد باید برای خرید شیر، به جای اینکه به قیمت بالای آن ها توجه کنند، قطعات تشکیل دهنده شیرآلات ساختمانی را در نظر بگیرند که این قطعات تا چه اندازه عملکرد داشته باشند و آیا میتوانند به طور طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیرند یا خیر. توصیه می شود هنگام خرید شیرآلات بهداشتی به نوع کارتریجی که شیرآلات دارد، توجه کنید. این نوع شیرآلات ساختمانی ازجمله ارزانترین شیرهای آب هستند. در این نوع شیرآلات اهرم دور یک کلاهک توپی که در بخش بالایی بدنه اصلی شیر آب قرار گرفته است چرخیده است.

شیرهای فشاری قدیمی ترین نوع شیرآلات ساختمانی هستند که اغلب در ساختمان های قدیمی دیده می شوند. قیمت خرید شیر آب ساختمان با توجه به مدل شیرالات بهداشتی مانند انواع شیر ظرفشویی آشپزخانه ، شیر روشویی ، شیر دستشویی ، شیر توالت با برند مختلف که در رنگ های سفید طلایی مشکی در فروشگاه علیزاده موجود است متفاوت است. امروزه دیگر شیرآلات بهداشتی مانند گذشته نبوده و طرح های مختلفی از آن در بازار موجود می باشد. امروزه پرطرفدارترین شیرهای موجود در بازار به وسیله تولیدکنندههای ایرانی و خارجی مانند راسان، قهرمان، شودر و KWCساخته و به بازار عرضه میشود. همانطور که گفتیم شیرآلات معمولاً از دو بخش تشکیل میشوند؛ یکی پوسته داخلی و اصلی شیر و دیگری همان پوشش پوسته خارجی می باشد . اگر می خواهید خیالتان از نظر چکه کردن آب راحت باشد، مدلی خریداری کنید که دارای کارتریج سرامیکی باشد. تک اهرمی بودن این شیرها استفاده آنها را راحت کرده؛ به صورتی که هنگامی که شما شیر را به اطراف می چرخانید آب سرد و گرم شده و فشار آن به یک حد است. حال که بودجه مشخص شده ای دارید راحت تر میتوانید تصمیم بگیرید که محدوده انتخاب نهایی چیست، شما میتوانید مبلغ مورد نظرتان را برای خرید شیرآلات بهداشتی آشپزخانه و سرویس های بهداتشی به صورت مساوی تقسیم نمایید و یا اینکه تصمیم بگیرید برای یکی بیشتر و یا کمتر هزینه کنید.

زیباترین نتیجه از نظر ما رنگ های کلاسیک روی مدل های مدرن تر است . این تا حدی به این دلیل است که ارزان تر است ، اما شیرهای کروم نیز بسیار متنوع هستند. البته اگر خانه ای با فضای محدود نیز دارید، می توانید نسبت به خرید شیرآلات توکار اقدام نمایید. البته ناگفته نماند که دوام چشمگیری دارد، علی الخصوص اگر زیاد با شیرآلات کار می کنید این پیشنهاد مارا در نظر داشته باشید. این بدان معنی است که اگر قصد داشته باشید شیر روشویی کلاسیک خریداری کنید، سینک روشویی شما نیز بایستی دو سوراخ داشته باشد. قهرمان علاوه بر استفاده کارتریج اسپانیایی سدال،از بهترین سطح آبکاری نیکل کروم نیز بهره می برد. بدنه شیرآلات عمدتاً از آلیاژ برنج ساخته می شود. به طور کلی همه شیرآلات ساختمانی از نوع آلیاژ برنج یا سرب خشک می باشند و تنها چیزی که در آنها متفاوت روکش ظاهری آنها است. این نوع شیرآلات دارای مکانیسم توپی هستند و از آنجا که همیشه در معرض آب قرار دارند با گذشت زمان دچار خوردگی می شوند که این موضوع باعث می شود این نوع شیرآلات ساختمان به صورت دائم چکه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید