معرفی انواع شیرآلات ساختمانی و عملکرد آنها

در مرحله بعد پولکی ها را بر روی لنگی قرار داده و واشرهای مخصوص آب بندی سایز متناسب با شیر را در داخل مهره ها قرار دهید سپس این مهره ها را بر لنگی های به دیوار نصب شده ببندید و با استفاده از آچار فرانسه آنها را سفت کنید. از این رو باید ابتدا نیازهای خانه را برآورد کنید و با در دست داشتن لیست شیرآلات مورد نیاز خود به مغازه مراجعه کنید و جنس با کیفیت را باید بتوانید تشخیص دهید. شیرآلات اهرمی راحتی کاربری بیشتری داشته و با استفاده ازآن دما را به شکل بسیار بهتری می توان کنترل کرد. کنیم هم می توان این اهرم را به سمت چپ یا راست حرکت داد. در این صورت از اهرم فقط برای گرم یا سرد کردن آب استفاده میشود. اگر همزمان هر دو دستگیره را باز کنید آب ولرم خواهد شد. مهره های شیر را تا مرحله سفت شدن سفت کنید و همین که کمی سفت شد کفایت می کند. خانه هایی که فشار آب کمی دارند با این مدل شاوری ها دچار مشکل می شوند وبهتر است از شاوری هایی استفاده کنند که آبریزشان مانند شیرهای معمولی پرلاتور داشته باشند. می توانید کمی جوش شیرین را با آب و خمیر دندان مخلوط کنید و سپس با استفاده از یک دستمال یا براش روی شیرآلات خود بکشید.

در این مدل برای قطع و وصل جریان آب نیازی به تماس دست با دستگیره نیست، به همین دلیل در زمان خرید شیرآلات بهداشتی ایرانی و خارجی، مدل هوشمند بهترین گزینه برای رعایت بهداشت در مکانهای عمومی مانند بیمارستان و سرویسهای بهداشتی است. دوم اینکه به هیچ عنوان برای سفت کردن مهره های شیراهرمی نیازی به تفلون ندارید و این مهره ها خودشان دارای واشر آب بندی هستند. گاهی مواقع هم از ترکیبات دیگری مثل خمیر دندان و جوش شیرین نیز برای تمیز کردن لکه های روی شیر آب استفاده می شود. شیرآلات ساختمانی فشاری جزو قدیمی ترین شیر آلاتی هستند که در صنعت ساختمان استفاده شده و از نوع واشر دار هستند و آب سرد و گرم را در یک لوله به سمت خروجی هدایت میکنند. اما فرقی که میان شیرآلات فشاری و کارتریجی وجود دارد این است که شیر کارتریجی بدون واشر است اما شیرآلات فشاری برای کارکرد درست حتما به واشر نیاز دارند. این نوع شیرآلات از برنز ساخته شدهاند و طراحی کاملاً کلاسیکیای دارند.

هنگام خرید این نوع شیرآلات حتما از کیفیت جنس کارتریج شیر مطمئن شوید پیشنهاد ما کارتریج سرامیکی است که مقاوم در برابر تغییرات دما هستند. قبل از رد کردن شیلنگ ها از سوراخ سینک و یا روشویی این اورینگ باید با رد کردن شیلنگ ها در زیر شیر قرار بگیرد. رنگ و طرح شیرآلات هم ازجمله مواردی است که هنگام خرید باید مورد توجه قرار بگیرد. امروزه دیگر شیرآلات بهداشتی مانند گذشته نبوده و طرح های مختلفی از آن در بازار موجود می باشد. کارخانه قهرمان قابلیت رقابت با شیرآلات دیگر کشورهای صنعتی مانند آلمان را داراست. با خواندن این مقاله شما اطلاعات کاملی از نحوه عملکرد هر یک از این شیرآلات ساختمانی به دست خواهید آورد. در واقع این شیرآلات مجهز به نوعی سنسور هستند که با قرار دادن دست زیر آنها، متوجه می شوند و جریان آب را برقرار می کند. با یک دست شیر را نگه دارید و یا از فردی بخواهید نگه دارد و با دست دیگر لنگی ها را خیلی کم کم سفت کنید تا دقیقا محل نصب مهره شیر و سرلنگی هم تراز باشد و هم به راحتی به مهره اتصال داده شود.

مهم ترین نکته در شست و شوی شیرآلات این است که شوینده ای متناسب با جنس شیر مورد نظر تهیه کنید. اگر شیر آب چندان کثیف نیست،کارتان با مقداری آب گرم و مایع ظرفشویی راه خواهد افتاد. جنس بدنه اصلی اکثر شیرآلات آب از فلز برنج است و تنها روکش آبکاری آن ها باعث ایجاد تفاوت ظاهری میشود. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در انتخاب شیرآلات باید به آن توجه داشته باشید، ارتفاع شیر است. باید به چه فاکتورهایی توجه کنیم؟ محل نصب شیرآلات جدید را به دقت تمیز کنید و جرم گیری کنید و شیرآلات قدیمی را باز کنید. در این حالت به راحتی می توانیم خروجی سیفون روشویی را به فاضلاب نصب کنیم. به دلیل کاربری سخت و خرابی زیاد این مدل از شیرآلات کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، مگر در جایی که محدودیت مالی وجود داشته باشد. شلنگ های طولانی تأمین آب به شما امکان می دهد اتصالات پایین تری را در کابینت ظرفشویی ایجاد کنید ، جایی که استفاده از ابزار آسان تر است.

دیدگاهتان را بنویسید