معرفی انواع شیرآلات ساختمانی و عملکرد آنها

شیرآلات ساختمان یکی از مهمترین تجهیزات هر خانه است که افراد بر اساس شکل ظاهری و کیفیت، آن را انتخاب می کنند. یکی از فکتورهای مهم در انتخاب نوع شیر، قابلیت تنظیم آب است. پس پیشنهاد ما این است که قبل از دست به جیب شدن برای پرداخت صورتحساب، به کارخانه تولیدکننده شیر مورد نظر و البته کشور سازنده یا واردکننده آن و خدمات پس از فروش و گارانتی دقت کنیم، چون در صورت ایجاد مشکل اگر این عوامل برای شما وجود نداشته باشد ممکن است دچار دردسر شده و مجبور به تعویض کل شیر شوید. اگر آب یا صابون برای پاک کردن شیر آب کافی نبود، مرحله بعدی سرکه سفید است. دو دیسک سرامیکی در انتهای این مخزن قرار گرفته اند که با حرکت کردن به سمت بالا و پایین فشار آب را کنترل می کنند. در شیرآلات دیسکی آب سرد و گرم داخل یک مخزن با یکدیگر مخلوط می شوند که به آن مخزن کارتریج تعادل فشار گفته می شود. یکی از این دستگیره ها، آب گرم را باز می کند و دیگری آب سرد! یکی از قدیمی ترین شیرآلات ساختمانی شیرهای فشاری هستند که بیشتر در ساختمان های قدیمی به چشم می خورند. بنابراین ، طبیعتاً شیرآلات سربی از سایر شیرآلات ارزانتر هستند، اما دوام آنها کمتر است و بهسرعت دچار پوسیدگی و خوردگی میشود.

علت محبوبیت و طرفداری از این نمونه شیرآلات میتوان به سهولت استفاده از آنها و همچنین سطح بالای بهداشت در آنها اشاره کرد. تنها تفاوت این شیرآلات ساختمانی این است که شیرآلالت کارتریجی از نوع بدون واشر هستند اما شیرآلات فشاری دارای واشر هستند. هرچند این دو نوع شیرآلات دارای شاهری مشابه هستند اما به راحتی می توان تفاوت در عملکرد آن ها را متوجه شد. استفاده از جنس سربی مشکلاتی به همراه دارد که ازجمله این مشکلات میتوان به مضر بودن این فلز برای سلامتی انسان و محیط زیست اشاره کرد، علت دیگر آن اینست که فلز سرب خیلی زود در اثر تماس با آب دچار خوردگی میشود و ورود یونهای سرب به درون آب میتواند خطرات جدی را برای سلامتی انسان به وجود آورد. این نوع شیر آب از جنس برنج ساخته میشود و در مناطقی که آب آن بسیار سخت است، بهترین گزینه است زیرا املاح آب سخت (از قبیل کلسیم کربنات) بر روی فلز برنج رسوب نخواهند کرد و همچنین شیرهای ساختهشده از این ماده بهراحتی زنگ نمیزنند و ماندگاری بالایی دارند، از طرفی این نوع شیرهای آب قیمت بالایی دارد اما در پایان باید گفت که خرید چنین محصولی ارزش پرداخت هزینه بالا را دارد.

از سایر فلزات در موارد محدود و بهصورت سفارشی استفاده میشود. در هنگام خرید شیرآلات به چه نکاتی باید دقت کرد؟ با شناخت انواع شیرآلات ساختمانی می توان در هنگام بازسازی و یا زمانی که شیرآلات بنابه دلایلی همچون پوسیدگی نیاز به تعویض دارند گزینه بهتری را انتخاب کرد. چگونه شیرآلات ساختمان را تمیز کنیم؟ همچنین اگر به طور اتفاقی یکی از دستگیرهها خراب شود یا نشتی پیدا کند میتوانیم لوله همان دستگیره را مسدود کنیم و تا تعمیر آن از شیرآب استفاده کنیم، به عبارت دیگر در این نوع شیرآلات با خراب شدن یک دستگیره، عملکرد شیرآب به کلی مختل نمیشود. شیرهای اهرمی علاوه بر اینکه کاهنده مصرف آب هستند، راحتتر از مدلهای قدیمی باز و بسته میشوند و در صورت خراب شدن بهراحتی توسط کاربر تعمیر میشوند. خروج آب از شیرآلات ساختمانی فشاری به راحتی شیرآلات کارتریجی نمی باشد. شیرآلات مدرن امروزی نه تنها وسیله ای فوق العاده برای استفاده راحت تر از آب هستند، بلکه با استفاده از آن ها می توان استفاده از آب را بهینه سازی کرد و درصدد رفع معضل کم آبی در جهان برآمد.

با استفاده از آچار فرانسه مغزی را باز کنید. برای ماندگاری بیشتری شیر آلات نیاز است که بدانید چطور باید آن را تمیز و مراقبت کنید. بطور مثلا برای نصب شیرهای پیسوار فاصله 30 سانتی متری از دیواراستاندارد می باشد که با نصب زانوهای شیر های پیسوار بر روی این صفحات و نصب لوله ها به این شیرها مشکل اندازه دهانه مرتفه می شود و تنها کافی است بصورت تراز بر روی دیوار نصب شود. 3. در صورت لکه شدن بدنه شیرآلات استفاده از خمیردندان و جوششیرین توصیه میشود. جنس بدنه اصلی شیرآلات بهداشتی معمولاً از برنج و سرب خشک ساخته می شود. از طرفی در نظر داشته باشید که شما قرار است برای خرید شیرآلات ساختمانی هزینهای را کنار بگذارید و با توجه به کارایی و اهمیت آن در خانه، توصیه میشود که بدون در نظر گرفتن هزینهها، به سراغ بهترین جنس شیرآلات ساختمانی بروید. یکی از معایب شیرآلات ساختمانی توپی این است که در مقایسه با دیگر شیرآلات بدون واشر و به دلیل تعداد قطعات به کار رفته در شیر مشکل چکه کردن بیشتری ایجاد می شود. تولید شیرآلات بهداشتی یکی از صنایع زیرشاخه در صنعت مصالح ساختمانی ست که بازار بسیار بزرگ و جذابی در تمام دنیا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید