مرکز خرید شیرآلات تهران – ۳ مرکز خرید مهم شیرآلات بهداشتی در تهران

به این معنا که دچار زنگ زدگی نشود، سرب در آنها به کار نرفته باشد، در برابر ضربه مقاوم باشد و باعث ایجاد تغییر مزه آب نشود. همچنین شیرهای ساختهشده از این ماده بهراحتی زنگ نمیزنند و ماندگاری بالایی دارند، از طرفی این نوع شیر آب قیمت بالایی دارد اما در پایان باید گفت که خرید چنین محصولی ارزش پرداخت هزینه بالا را دارد.۲. با انواع و اقسام سبکها و جلاهای شیرهای ساختمانی که در بازار موجود هستند، خریداران در هنگام انتخاب شیرآب به آسانی سردرگم میشوند. مصرف بهینه آب فاکتور مهم دیگر در انتخاب انواع شیرآلات بر اساس عملکرد است. یکی از قدیمیترین انواع شیرآلات بر اساس عملکرد، شیرآلات فشاری است. یکی از معایب این شیرآلات چکه کردن آنها بعد از مدتی استفاده است. واشرهای مورد استفاده در آنها بعد از مدتی در اثر فشار آب دچار ساییدگی شده و باعث چکه کردن آب خواهد شد. اگر آب در منطقه شما شور است، از شیرآلات فشاری استفاده کنید، زیرا شیرآلات اهرمی بعد از مدتی دچار رسوب شده و به خوبی کار نخواهد کرد. سرکه سفید میتواند گزینه خوبی برای اغلب شیرآلات باشد اما حتماً مطمئن شوید که این ماده طبیعی قوی هیچ آسیبی به بدنه شیرآلات شما نمیزند. ضروری است قبل از هر چیزی باید بدانید شیرآلات ساختمان شما از چه جنسی است تا بتوانید در صورت نیاز مواد شوینده مخصوص به آن را تهیهکرده یا طبق دستور کارخانه نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید اما در اغلب اوقات موارد زیر میتواند به تمیز شدن شیر آب کمک کند .

یعنی در صورتی که شما بودجه محدودی دارید، میتوانید مدلی را انتخاب کنید که در حال حاضر سنسور ندارد اما بعدها میتوانید سنسور را نیز به آن اضافه کنید. اولین قدم برای انتخاب شیرآلات مناسب این است که بدانیم چه گزینه هایی برای انتخاب داریم. هرگز از مواد اسیدی برای پاک کردن شیرآلات اهرمی استفاده نکنید زیرا با اولین بار سیاه خواهند شد. از آن جا که شما برای باز و بسته کردن آب نیاز ندارید به چیزی دست بزنید، این نوع از شیرها تاثیر قابل توجهی بر بهداشت محیط میگذارد. در این شیرآلات واشر یکی از اجزای مهم و اصلی است که تاثیر قابل توجهی بر عملکرد آنها خواهد گذاشت. گردنه شیر آب در این مدل یکی از اجزای مهم آن است که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. جنس شیرآلات بهداشتی نکته ای است که توجه به آن از سوی برند تولیدکننده تجهیزات بهداشتی ساختمانی مهم و اجتناب ناپذیر است. مدل های مختلف شیرآلات کلاسیک از نظر ظاهری به گونه ای می باشند که با طراحی دکوراسیون سنتی آشپزخانه و سرویس بهداشتی سازگار می باشند. از لحاظ جنس آلیاژ به کار رفته در هر قسمت باید بگوییم تا چند سال پیش دو نوع ماده ای که برای شیر آلات به کار برده میشد ، آلیاژ برنج و سرب خشک بود .

این شیرآلات دارای دو اهرم جداگانه برای آب سرد و گرم هستند و همان طور که از اسم آنها پیدا است برای باز و بسته کردن آنها نیاز به کمی فشار و نیروی دست دارید. این نوع از شیرآلات نیز دارای کیفیت و طول عمر مناسبی هستند و شما بعد از خرید میتوانید سالها از آن استفاده کنید. این شیرآلات دارای شلنگی طولانی و فنری هستند تا بتوانید به راحتی آن را حرکت داده و از آن استفاده کنید. شیرآلات پیسوار به عنوان رابط بین شیر مخلوط و لوله کشی عمل کرده تا در صورت خرابی شیرهای مخلوط، با بستن آنها بتوان آب را قطع کرد. در این نوع از شیرهای آب شما با فشردن یک پدال با استفاده از پای خود، آب را باز یا بسته خواهید کرد. از مزیت دیگر شیرهای پدالی میتوان به بهداشت بالای آن اشاره کرد. اگر چه در گذشته رنگ شیرآلات، بسیار محدود بود اما امروزه با استفاده از آبکاریهای مختلف، میتوان رنگهای ویژه و خاص شیرآلات بهداشتی را نیز استفاده کرد. از دیگر انواع شیرآلات بر اساس عملکرد میتوان به شیرآلات شاوری اشاره کرد. در بخشهای بالا با انواع شیرآلات بر اساس کاربرد و عملکرد آشنا شدیم. سرعت باز و بسته شدن آب در این نوع شیرآلات بسیار بالا است، از این رو مصرف آب به شکل بهینهای انجام خواهد شد.

نوع دوم شیرهایی که در صرفه جویی آب بسیار مناسب هستند، شیر هایی می باشند که سنسوری و غیر دستی هستند. یکی از انواع جدید شیرآلات بر اساس عملکرد، شیرآلات لمسی است که تاثیر بسزایی بر استفاده بهینه از آب خواهد داشت. یکی از عواملی که می تواند باعث کاهش مصرف آب شود، استفاده از پرلاتور در شیرآلات بهداشتی می باشد. یکی از گزینه های مناسب برای فضا های عمومی، استفاده از شیر پدالی می باشد. این شیرآلات پیسوار معمولا از جنس برنج با آبکاری کروم نیکل هستند که معمولا از فیلترهایی برای جلوگیری از ورود اجسام مختلف در آنها استفاده میشود. سعی کنید، شیرهایی را انتخاب کنید که باعث اسراف در مصرف آب نمیشوند. نکته دیگر که لازم به ذکر است این بوده که، برای برخی از مالکان خانه (به ویژه آنهایی که در خانه کودک دارند) ، مهمترین قسمت انتخاب شیرآلات برای آشپزخانه یا حمام جدید ، اطمینان از تمیز و نگهداری آسان آنها است، تا لک زدن یا سایش آنها به راحتی نشان داده نشود.

دیدگاهتان را بنویسید