شیر آلات بهداشتی و نکات مهمی که درباره آنها باید دانست – ایسنا

اما با کمی گشت و گذار در بازارهای یاد شده تهران متوجه شدیم تولیدکنندگان حتی پا را فراتر گذاشته و سیستمهای نوینی طراحی کردهاند که با استفاده از فشار هوا میتواند میزان مصرف آب را بخصوص در حمام به حداقل خود برساند. به خاطر همین واشر هم هست که به هنگام قطع یا وصل کردن جریان آب نیازمند فشار بیشتری هستند. شیر های فشاری جز شیرآلاتی می باشند که دارای واشر هستند و جز قدیمی ترین شیرآلات ساختمانی به شمار می روند که اغلب جز قدیمی ترین شیر آلات ساختمانی محسوب می شوند و بیشتر در خانه های قدیمی تر دیده می شوند،جدیدا این گونه شیر آلات را با اندکی تغییرات در ساختمان های جدید هم به کار می برند.این گونه شیر آلات از جمله ارزان ترین شیر های آب می باشند که بیشتر از سایر شیر های آب مشکل چکه کردن آب دارند.این شیرهای فشاری از دو اهرم ساختهشده اند که آب سردو گرم را جدا می کنند شناخته می شوند و اغلب باید برای بستن یا باز کردن آن فشار بیشتری نسبت به سایر شیر های آب به آن ها وارد شود چرا که آن ها با واشر کار انجام می دهند. این روزها شیر ایتالیایی و اسپانیایی دو دسته از شناخته شده ترین سبکهای شیرآلات به حساب می آیند.

شیرهای ساختمانی که برای صرفه جویی در آب بسیار مناسب هستند دو مدل می باشند. با توجه به اینکه بازار رقابت تجهیزات بهداشتی ساختمانی تنگانگ و چشمگیر است، توجه به ویژگیهای برجسته در این رقابت، دست مشتری را گرفته و او را برای تشخیص شیرآلات بهداشتی مرغوب هدایت می کند. معمولا شیرآلات در یک منزل مسکونی در آشپزخانه و حیاط و سرویس بهداشتی به چشم میخورد که هر کدام شکل متفاوتی دارند و بعضا شیرآلات را از این جهت دسته بندی میکنند ولی ما میخواهیم در اینجا یک دسته بندی دقیق تر و کلی تر را خدمت شما عرض کنیم و آن هم دسته بندی شیرآلات ساختمانی با توجه به مکانیزم کارکرد آن ها است. اگر از اتمام شیر آب خود مطمئن نیستید یا میخواهید بیشتر مراقب باشید ، بهتر است سرکه و آب را در یک منطقه پنهان آزمایش کنید تا مطمئن شوید که به پایان کار آسیب نرسیده است. همچنین شیرهای حوله خشک کن یا همان رادیاتور نیز از انواع دیگر شیر اب می باشد.

خشک کردن شیرآب با پارچه خشک پس از تمیز کردن به شما امکان میدهد تا درخشش شیر آب حفظ شود. تمیز کردن درست شیر آب دشوار نیست، اما داشتن ابزارها و تکنیکهای مناسب برای انجام صحیح کار، مفید است. شیرهای برنجی باوجود مفید بودن اندکی گران بوده اما ارزش هزینه و سرمایهگذاری را دارند. ابتدا با فرض اینکه شیراهرمی ساده درست شده است باید پیچ برنجی کف شیر را از سمت لبه صاف آن که آچار خور نیست در کف شیر سفت کنید. این شیرها در برابر خوردگی تا حد زیادی مقاوم هستند. جنس اینگونه از شیرها عمدتاً از برنج است. بهترین و پرمصرفترین جنس متعلق است به آلیاژ برنج که البته درصدهای متفاوتی از فلزات دیگر (سرب) را هم در خود آمیخته دارد. در این شیرها هم جنس بدنه و هم روکش از برنج میباشد. به بسیاری از مشتریان توصیه میشود که در زمان خرید، به جنس و آلیاژ شیرآلات توجه داشته باشند و قطعاً از انتخاب محصولات از جنس سرب خشک خودداری کنند.

درنهایت شیرهای آب را توسط آب سرد بشویید و با پارچه سطح آنها را خشک نمایید. مخلوطی از نصف سرکه و نصف آب که با پارچه تمیزکننده استفاده میشود میتواند لکههای آب و اثر انگشت را از بین ببرد. در بین روکش های موجود در بازار روکش استیل از محبوبیت زیادی برخوردار است و جزء بهترین ها محسوب می شود. زیرا هیچگونه تماسی بین دست و شیرآب وجود نداشته ازاینرو امکان انتقال بیماریهای ویروسی و میکروبی به حداقل میرسد. مزیت دیگر شیر پدالی این است که به دلیل عدم تماس دست افراد با شیر پدالی، امکان ابتلا به بیماریهای واگیردار عفونی مانند کرونا و همچنین بیماریهای پوستی، به صفر میرسد. تشخیص اصل یا تقلبی بودن این محصولات از افراد غیرمتخصص ساخته نیست و اکیداً توصیه میکنیم در خرید شیرآلات با افراد متخصص مشورت کنید. مشتری مدرن در بازار مصرف مدرن دیگر به دنبال یک وسیله برای قطع یا وصل کردن جریان آب نیست و به آیتم های بیشتری در زمان انتخاب و خرید محصول مورد نظر خود توجه میکند. چارسو علاوه بر داشتن اینماد، پشتیبانی، امکان مرجوع کردن کالا، با تنوع بالای محصولات و قیمتهایی مناسب خریدی لذت بخش را برای شما رقم خواهد زد.

دیدگاهتان را بنویسید