شیرآلات ساختمان و انواع آن

شیرآلات اهرمی دارای مغزی به نام کارتریج هستند که وظیفه ی کنترل دما را به عهده دارند. برای نصب دوش حمام در نظر داشته باشید که دوش های حمام قدیمی با دوش های جدید تفاوت زیادی دارند. اگر سینک شما چهار سوراخ در خود دارد نصب کردن شیرآب که با یک سوراخ قابل نصب است چهره زیبایی بر روی آن سینک نخواهد داشت. از این رو باید روشویی خود را تنها در یک قسمت و بنا بر نیاز سوراخ کنید. دوش های قدیمی تنها یک شیر معمولی بودند ولی شیرآلات امروزی دوش حمام تفاوت زیادی با نوع قدیمی دارند. اگرچه برخی از قطعات تولیدات داخل از چین وارد می شوند اما این امر دلیلی بر عدم توانمندی شرکت های داخلی در امر تولید این قطعات نیست و به گفته تولید کنندگان شیرآلات، واردات کارتریج استفاده شده در داخل شیرآلات تنها به دلیل کاهش قیمت نهایی کالا است. علاوه بر نصب شیرآلات به طور معمولی، آنها بر روی دیوار و سینک نیز نصب می شوند. انتخاب شیرآلات جدید میتواند نقطه عطف زیبایی منزلتان باشد، از جایی که شیرآلات خانه معمولا آخرین گزینه بعد از انجام کارهای اساسی و نصب کابینت ها و هود و گاز هستش از مهترین ملاک ها برای انتخاب بهترین نوع و مدل شیرآلات توجه به طیف رنگی محیط خانه هستش!

در این حالت بهتر است ابتدا چند ضربه ملایم به مهره بزنید و بعد با فشار کم آن را باز کنید. معمولا برای کم و زیاد کردن فشار آب، دستگیره باید در جهت بالا و پایین، و برای تنظیم سردی و گرمی آب در جهت چپ و راست حرکت داده شود. در نظر داشته باشد که تعویض به موقع واشر شیر ها باعث می شود طول عمر شیر ها بیشتر شود و در ضمن اگر به موقع واشر ها را عوض کنید معمولا به این راحتی مغزش شیر آسیب نمی بیند. کارشناسان میگویند در مدلهای دیواری با توجه به اینکه محل خروج آب با ارتفاعی زیاد نسبت به سینک ظرفشویی نصب خواهد شد، معمولا مورد استقبال قرار نمیگیرند مگر در مواردی خاص. اشکال این نوع شیرآلات در سختی نصب آن است و اگر اشتباهی در نصب رخ دهد تقریبا غیر قابل جبران است. این نوع شیرآلات مزایای بسیاری دارند از جمله اینکه میتوانیم به آسانی با یک دست شیر را باز و بسته کنیم، این ویژگی هنگامی که دستمان چیزی گرفتهایم یا کثیف است میتواند خیلی مفید باشد.

هنگامی که دستها در میدان دید مادون قرمز شیر قرار بگیرند، سنسور مادون قرمز شروع به کار میکند و آب از شیر روانه میشود. شیرآلات تک دستگیرهای: دستگیره این نوع شیرآب در جهات مختلف حرکت میکند. مدل های مختلف شیرآلات بهداشتی دارای ارتفاع علم متفاوتی می باشند که هر کدام دارای مزایا و معایبی می باشند. کارخانه با اعطای نمایندگی شرکت البرز به استان های مختلف کشور و داشتن نشان استاندارد و پنج سال گارانتی محصولات، توانسته سهمی از بازار را به خود اختصاص دهد. در این میان حتی بعضی کشورهای ایرانی هم قطعات را از چین وارد کرده و تحت لیسانس یکی از شرکت های اروپایی آنها را مونتاژ می کنند و با چند سال خدمات پس از فروش به بازار عرصه می کنند. شیرهای پیسوار مجهز به فیلترهایی هستند که آشغال های مسیر آب را تصفیه می کند و باعث می شود شیر کمتر رسوب بگیرد. شیرهای روشویی بر خلاف شیر های قبلی یک خروجی دارند و شیر بصورت اهرمی است. زیرا شیر های فشاری در هنگام چرخاندن اهرم نیاز به اعمال فشار بر روی واشر دارند. شیرآلاتی که روی دیوار نصب میشوند: در هنگام نصب این نوع شیرآلات احتیاط و دقت بیشتری به خرج دهید.

شیرهای اهرمی بهترین شیرآلات موجود در بازار هستند که هم شرایط نصب راحتی دارند و هم در مصرف آب کمتر به شما کمک می کنند. استفاده زیاد از آشپزخانه به معنی استفاده زیاد از شیرهای آشپزخانه است. در نتیجه بدون شک این دو مدل شیر بهترین شیرهایی می باشند که برای صرفه جویی آب استفاده از آنها توصیه می شود. از دلایل دیگر تعویض شیرآلات زیبایی و آراسته کردن محیط است، همیشه طرح ها و سبک های شیرآلات در حال تغییر هستند و اگر قصد زیبا کردن آشپزخانه یا سرویس های بهداشتی منزل خود را دارید تعویض شیرآلات قدیمی با شیرآلات اهرمی توصیه ماست. این در حالی است که به گفته فروشندگان مراکز عمده شیرآلات در تهران، شیرهای تک اهرمی با قابلیت جدا شدن سرشیر (شیلنگی) برای سرویس آشپزخانه و شیرهای تک اهرمی ایستاده برای سرویس روشویی استفاده میشوند و دیواریهای اهرمی محبوب سرویس بهداشتی هستند. اگر شیرهای قدیمی زیاد پوسیده باشند احتمال دارد که شیر در هنگام باز کردن بشکند. از مهمترین مزیتهای شیرآلات ساختمانی دیسکی این است که در مصرف آب صرفه جویی میشود و هم چنین به دلیل نداشتن واشر در این شیر ها دیگر معضلی به اسم چکه کردن آب در این شیرها دیده نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید