شیرآلات : خرید شیرآلات با قیمت ویژه از انواع برندها

شیرهای پیچی مدت زیادی است که دیگر در بین مردم محبوبیت زیادی ندارند و معمولاً طراحی شیرآلات به مدل های تک اهرمی، دو اهرمی و دست آزاد (سنسور دار یا چشمی) تغییر کرده است. در نتیجه بدون شک این دو مدل شیر بهترین شیرهایی می باشند که برای صرفه جویی آب استفاده از آنها توصیه می شود. سپس با یک دستمال تمیز آن را به خوبی خشک کنید تا جای لکه های آب بر روی شیر باقی نماند. از طرفی در نظر داشته باشید که شما قرار است برای خرید شیرآلات ساختمانی هزینهای را کنار بگذارید و با توجه به کارایی و اهمیت آن در خانه، توصیه میشود که بدون در نظر گرفتن هزینهها، به سراغ بهترین جنس شیرآلات ساختمانی بروید.چگونه شیرآلات ساختمان را تمیز کنیم؟ سینک همچنین مشابه با روشویی باید در ارتفاع 80 تا 85 متری نصب شده باشد تا فاصله نصب شیر سینگ هم به همین میزان باشد. ارتفاع شیر آب رسانی یا شیر پیسوار در زیرظرفشویی یا سینگ به همان اندازه روشویی در نظر گرفته می شود که در حالت استاندارد ارتفاع 55 سانتی متر می باشد.

ارتفاع در نظر گرفته شده برای نصب شیر توالت فررنگی حدود 55 سانتی متر باید باشد و معمولا محل آویز شیلنگ آن 20 سا نتی متر بالاتر است. برای این منظور در هنگام لوله کشی باید در نظر داشت که شیرآلات توالت ایرانی را در موقعیتی نصب کنید که با کف تمام شده یعنی پس از اجرای کف سازی ساختمان حدودا 30 سانتی متر بالاتر باشد. بنابراین باید شیرهای پیسوار از کف حدود 55 سانتی متر بالاتر نصب شده باشند. از این رو باید ارتفاع حداقل 90 سانت تا 1 متر را برای نصب شیر دوش در نظر گرفت تا با احتساب المک دوش حدود 180 سانتی متر تا 2 متر ارتفاع سر دوش تا زمین باشد. برخلاف دیگرشیرآلات ساختمانی، درنوع شیرآلات اهرمی به جای مغزی از کارتریج پلاستیکی یا سرامیکی استفاده می شود، این شیرآلات خود در انواع مختلف و با تجهیزات تزئینی یا غیرتزئینی در بازار عرضه می شوند که براساس کیفیت و برند و همینطور خرید تکه ای یا سرویس کامل، قیمت های متفاوتی دارند.

به طور مثال در برخی شیرها، کارتریج خاصی به کار رفته که در صورت خراب شدن اگر توان تهیه آنها را در بازار داخلی کشورمان نداشته باشید مجبور خواهید شد کل شیر را عوض کنید که برای شما تجربهای ناخوشایند خواهد بود. اگر سینک شما دولگنه یا سه لگنه است به میزان چرخش علم دقت کنید که برای این حالت علم های خاصی در بازار وجود دارد. نکته: آچار فرانسه و یا آچارهای مشابه قابلیت چرخش در زیر سینک و یا روشویی بسته شده را ندارند. مکانیزم آن با یک پدال کنترل میشود، به این صورت که باید هنگام نیاز به آب پای خود را روی پدال تعبیه شده در زیر روشویی قرار دهید و پس از اتمام کار آن را بردارید. شیرآلات خود را از برندهای معتبر بازار خریداری کنید و سعی کنید مدلی خریداری کنید که با بودجه و سلیقه شما متناسب باشد. وقتی در بازار محصولات خارجی یا همان وارداتیها را جستجو کنید – برندهای داخلی مثل شیرآلات شودر که با فناوری خارجی تولید میشوند و نام خارجی دارند را با محصولات وارداتی اشتباه نگیرید – با دو دسته شیرآلات خارجی مواجه خواهید شد؛ دسته اول شیرآلات وارداتی لوکس از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه و …

البته با توجه به این که در منازل و ساختمانها لازم است به آب سرد و گرم هم دسترسی داشته باشیم، لذا شیرآلات سنسوردار بیشتر در امکان عمومی و در سرویسهای بهداشتی به کار میرود. توالت های ایرانی به دلیل اینکه در پایین ترین سطح دسترسی هستند مجموعه شیرآلات آن باید در ارتفاعی نصب شوند که به راحتی توسط فرد بتوانند باز و بسته شوند. شیر های تک اهرمی معمولاً دارای دسته هایی هستند که به صورت جهت دار چرخش می کنند و باز و بسته شدن آب با حرکت در جهت بالا و پایین فراهم می شود. همچنین چرخش اهرم به سمت چپ و راست برای تنظیم دمای آب طراحی شده است. با انتخاب شیرآلاتی که ساختار ساده تری داشته و اهرم آن ها شکل خاصی نداشته باشد، احتمالا موفق به خرید شیرآلات ارزان تر خواهید شد. تعویض این شیرآلات خیلی تفاوت چندانی با شیرآلات قدیمی ندارد. از این نظر که امروزه با طراحی صفحه هایی استاندارد برای جانمایی شیر ها کار تعبیه مکان شیر ها راحتر شده خیلی از نظر فاصله در نظر گرفته شده برای شیر های پیسوار و یا رادیاتور ها و … به گزارش ایسنا، بنابر اعلام لوکس مارت، شیرآلات بهداشتی در ظاهر از اجزای فرعی ساختمان به شمار میروند و از نظر اهمیت جزو ارکان ساختمان محسوب نمیشوند ولی جزو معدود ملزومات ساختمانی هستند که هر روز با آنها سروکار داریم و اگر از کیفیت لازم برخوردار نباشند، هزینه و دردسر برای ما ایجاد میکنند و حتی ممکن است سبب خسارتهای سنگین به ما شوند.

دیدگاهتان را بنویسید