شیرآلات بهداشتی ساختمانی

هنگام خرید این نوع شیرآلات حتما از کیفیت جنس کارتریج شیر مطمئن شوید پیشنهاد ما کارتریج سرامیکی است که مقاوم در برابر تغییرات دما هستند. زیرا هم در برابر پوسیدگی مقاوم است و هم به لحاظ ظاهر لکه را کمتر نشان می دهد. در دیگر انواع شیرآلات ایرانی هم به ندرت پیش می آید که زنگ زندگی مشاهده شود. پیشرفت تکنولوژی و روش های طراحی جدید باعث تولید انواع شیرآلات ساختمان شده است. از طرفی تنوع طراحی بالا در شیرهای آشپزخانه، حمام و سرویسهای بهداشتی این شرکت به چشم میخورد که در رنگهای مانند کروم، کروم مات، سفید کروم، شیری کروم، طلا مات، مشکی و غیره به دست مصرفکننده میشوند. یکی از انواع شیرآلات بدون واشر مورداستفاده در ساختمان، شیرهای توپی هستند. از طرفی در نظر داشته باشید که شما قرار است برای خرید شیرآلات ساختمانی هزینهای را کنار بگذارید و با توجه به کارایی و اهمیت آن در خانه، توصیه میشود که بدون در نظر گرفتن هزینهها، به سراغ بهترین جنس شیرآلات ساختمانی بروید. بنابراین در صورت استفاده از شیرآلات توکار باید بیش از پیش به کیفیت شیرآلات توجه کنید. با استفاده از یک مسواک قدیمی بهعنوان ابزار تمیز کردن، از صابون یا آب ساده برای تمیز کردن لبهها استفاده کنید.

کنترل جریان آب در این شیرآلات به کمک یک دستگاه دیجیتالی انجام میشود. همانطور که از نام آنها مشخص است، شیرآلات لمسی تنها با لمس دست جریان آب را قطع و وصل میکنند. این نوع شیرآلات بیشتر در محیط آشپزخانه مورداستفاده قرار میگیرد و برای شستشوی راحتتر نقش مؤثری را ایفا میکنند. از این نوع شیرآلات در منازل مسکونی بههیچوجه استفاده نمیشود و بیشتر در برخی مکانهای عمومی نظیر مدارس، دانشگاهها، مراکز اداری و تجاری ممکن است از این نوع شیرآلات وجود داشته باشد. بهترین انتخاب برای اماکن عمومی شیرهای پدالی یا غیر لمسی به دلیل عدم نیاز به انرژی مانند برق و باتری در قیاس با شیرآلات الکترونیکی است. خانه هایی که فشار آب کمی دارند با این مدل شاوری ها دچار مشکل می شوند وبهتر است از شاوری هایی استفاده کنند که آبریزشان مانند شیرهای معمولی پرلاتور داشته باشند. این مخزن دو تا دیسک سرامیکی دارد که فشار آب را کنترل می کنند. در این راه حل اصولا افراد علاقه زیادی به بررسی مشکل ندارند و ترجیح میدهند که ایراد را با خرید شیر آب جدید به پایان برسانند و خود را از شر روبرو شدن با دنیایی از ابزار آلات خلاص کنند. البته امروزه این نوع شیرآلات با اندکی تغییر در ساختمان های جدید نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مثبت شیرآلات ایرانی این است که در برابر خوردگی و تغییر رنگ نیز مقاومت دارند. همچنین تغییر جریان آب از گرم به سر با حرکت دادن افقی دستگیره اتفاق میافتد. در شیرآلات پدالی صرفهجویی مصرف آب بهخوبی اتفاق میافتد چراکه بهمحض اینکه افراد پای خود را از روی پدال برمیدارند، جریان آب قطع میشود. نوع دیگری از شیرآلات بدون واشر را شیرآلات دیسک مینامند. شیرآلات ساختمانی ازنظر مکانیزم عملکرد به دودسته شیرآلات واشردار و بدون واشر تقسیم میشوند. در شیرآلات واشردار برای باز و بسته کردن شیر، از اعمال فشار و چرخش بهطور همزمان استفاده میشود. دلیل اصلی کاهش مصرف این نوع شیرآلات، هدر رفتن آب در حین فرآیند باز و بسته کردن شیرآلات است. با پیشرفت تکنولوژی و افزایش اهمیت صرفهجویی در مصرف آب آشامیدنی، این نیاز احساس شد که برای جلوگیری از هدر رفتن آب لازم است تا اقداماتی را در دستور کار قرار داد. البته به دلیل استحکام بالای این نوع شیرآلات در درازمدت هزینه آن برای شما جبران خواهد شد. البته استفاده از این نوع شیرآلات در حال حاضر چندان مرسوم نیست و خرید شیرآلات تک اهرمی از محبوبیت بالاتری برخوردار است. البته باید در نظر داشته باشید که این ویژگیهای مثبت باعث شدهاست که خرید شیرآلات با روکش کروم، هزینه تمامشده بیشتری در مقایسه با سایر شیرآلات داشته باشد.

در خصوص لکههای آب نیز عملکرد مشابه شیرآلات با روکش کروم دارد. یک ویژگی مثبت در خصوص شیرآلات استیل، قیمت کمتر آنها در مقایسه با شیرآلات کروم است که موجب میشود خرید شیرآلات با روکش استیل مقرون بهصرفهتر میشود. پوشش خارجی یا همان روکش شیرآلات نیز از جنس مس، برنج، استیل و یا برنز است که از بین آنها استیل پر کاربردترین روکش است و سایر متریال ها به صورت سفارشی مورد استفاده قرار می گیرند. بهعنوان روکش برای شیرآلات حتماً توصیه میشود که از استیل ضدزنگ استفاده شود که مقاومت بالایی در مقابل خوردگی از خود به نمایش میگذارد. از طرف دیگر فلز کروم، دوام زیادی دارد و در برابر خوردگی مقاومت خوبی از خود نشان میدهد. هر نوع شیری خاصیت و کارآیی منحصر به فرد خود را دارد. ضروری است قبل از هر چیزی باید بدانید شیرآلات ساختمان شما از چه جنسی است تا بتوانید در صورت نیاز مواد شوینده مخصوص به آن را تهیهکرده یا طبق دستور کارخانه نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید؛ اما در اغلب اوقات موارد زیر میتواند به تمیز شدن شیر آب کمک کند.1.

دیدگاهتان را بنویسید