شیرآلات بهداشتی ساختمانی

با توجه به رشد روزافزون تورم نمی توان رقم دقیقی از اجرت نصب شیر بهداشتی اعلام کرد و باید هر ساله قیمتها نصب را به روز کرد . برای هر یک از تجهیزات سرویس بهداشتی نیز یک ارتفاع استاندارد تعریف شده است. همچنین وجود علامت استاندارد نیز بیانگر کیفیت مطلوب کالا است. اگر سینک شما چهار سوراخ در خود دارد نصب کردن شیرآب که با یک سوراخ قابل نصب است چهره زیبایی بر روی آن سینک نخواهد داشت. یک مهره 3/4 نیز در شیرهای دیواری یا توکاسه دو پایه برای متصل کردن شیر به لنگی یا زانوی لوله آب در این شیرها تعبیه شده که با واشر 3/4 آب بندی میشوند . و شکل ظاهری آنها نیز از اولویتهای مهم محسوب میشود . فاصله مابین لوله های آب سردوگرم و همچنین شیر لوله شوفاژ رفت و برگشت بسیار مهم است , و اگر پس از کاشیکاری این فواصل کم و زیاد شده باشد برای نصب شیرالات با مشکل مواجه خواهیم شد, و شیرالات و همچنین رادیاتور ها ممکن است از حالت تراز خارج شوند که این مساله هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ استحکام یک امتیاز منفی محسوب میشود. البته استانداردهای و فواصل دیگری برای شیررفت و برگشت رادیاتور نیز تعریف شده است .اما آن چیزی که در ایران و تهران مرسوم است این فاصله است.

تعویض شیر مخلوط هم با وجود داشتن لنگی آسانتر است و فواصل غیر استاندارد را همپوشانی میکند. تنوع محصولات بسیار مناسب و در حدود ۳۰۰ قطعه با رنگهای متنوع سفید، کروم، طلایی است. تنوع شیرآلات ساختمانی موجود در بازار از نظر شکل ظاهری میتواند متفاوت باشد اما نحوه نصب تمامی آنها به این شکلی است که در بالا توضیح داده شد. اما با کمی گشت و گذار در بازارهای یاد شده تهران متوجه شدیم تولیدکنندگان حتی پا را فراتر گذاشته و سیستمهای نوینی طراحی کردهاند که با استفاده از فشار هوا میتواند میزان مصرف آب را بخصوص در حمام به حداقل خود برساند. تعداد دورهای پیچیدن نوار تفلون هم در هنگام نصب شیرهای مختلف ممکن است , متفاوت باشد و این مقدار حتی به نوع و جنس فلز و سایز دنده نیز بستگی دارد . تعداد شیرالات , نوع شیر , طریقه نصب شیر و سختی آن و حتی قیمت شیرالات نیز بر قیمت دستمزد و اجرت نصب شیرالات موثر میباشد.

یک هزارخاری نیز درون این پوسته ها برای درگیر شدن با مغزی شیر وجود دارد . این دسته از شیرآلات مجهز به یک صفحه دیجیتال برای کنترل ورود و خروج آب و تنظیم دمای آن می باشد. از شیرآلات به منظور هدایت آب به سمت خروجی ها برای مصارفی نظیر شستشو و آشپزی استفاده می شود. البته همانگونه که در مقاله لوله کشی به روش کلکتوری توضیح دادیم در خانه های جدید می توانید از شیر کلکتور اقدام به بستن ورودی آب همان شیر مورد نظر بکنید و نیازی نیست فلکه اصلی آب بسته شود. نکته دیگر اینکه برخی از مشتریان ما در راستای تغییر در لوله کشی قدیمی ساختمان خود به لوله کشی جدید و با هدف بهینه سازی و استفاده از شیرالات با کیفیت با مصرف آب کمتر به دنبال تغییر شیرالات خود هستند. اجرت نصب شیرآلات ساختمان رنج متفاوتی دارد . نصب در جای مناسب , زاویه مناسب , ارتفاع و فاصله دقیق میباشد. ارتفاع نصب فلاش تانک باید حدود 180 سانتیمتر باشد , و سیفون فشاری یا فلاش والو هم باید در ارتفاع 1 متری نصب شود . اما برای رزوه های معمولی تعداد پیجیدن نوار تفلون حدود 10 تا 15 دور است که کیفیت نوار تفلون هم میتواند در مقدار تفلون مصرفی تاثیر گذار باشد .

یکی از روشهایی که میتواند تضمینکننده کیفیت خرید شیرآلات بهداشتی موردنظر شما باشد خرید آنلاین از فروشگاههای اینترنتی معتبر است. همچنین برای از بین بردن جرمهای به وجود آمده روی آن بهتر است از سرکه سفید استفاده کنید. سبک ها و شکل های مختلفی از شیرآلات در بازار وجود دارند که شما می توانید با توجه به سلیقه و فضایی که برای شیر آب در اختیار دارید یکی را انتخاب کنید. فاصله تمام شده توالت فرنگی از دیوار طرفین و پشت نیز حداقل25 تا 45 سانتیمتر است.این فاصله با توجه به سایز توالت فرنگی و ایرانی و ابعاد سرویس بهداشتی و سلیقه اعمال میشود. چیدمان و نحوه دکوراسیون خانه شما سلیقه تان را نشان می دهد که تا چه حدودی زیبا می باشد، یکی از وسایلی که در دکوراسیون خانه تاثیر دارد شیرآلات می باشد که باید با دقت آن را انتخاب کنید. مثلاً اگر شیرآلاتی دارای آبکاری ۲۵ میکرونی باشد و روکش آن هم استیل واقعی باشد، از نظر کیفی عمری بسیار طولانی خواهد داشت. شیرآلات راسان از هر سه نوع آبکاری که بیان کردیم، استفاده می کند. تاسیسات: بسیاری از طراحان نکات ریز طراحی داخلی را نادیده می گیرند، در صورتی که توجه به این موارد هر چند جزئی زیبایی دکوراسیون را دو چندان و درعین حال ازرش طراحی و فضای داخلی را بالا می برند، یکی از این جزئیات ساده اما تاثیر گذار شیرآلات ساختمانی می باشند که غالبا از نظر ها دور می مانند، امروز در چیدانه به بررسی انواع شیر آلات مختلف در فضای داخلی می پردازیم با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید