شناخت و معرفی انواع شیر آلات ساختمانی

حالت چرخشی: شما می توانید شیر آبی تهیه نمائید که گردنی آن 180 درجه یا حتی 360 درجه می چرخد.این نوع شیرهای آب به شما این کمک را می کند تا به راحتی بتوانید سینک ظرفشویی را بشورید. شیر آلاتی که جنس آن ها از استیل ضد زنگ می باشد صورت براقی داشته و به آسانی تمیز می شوند.اماباید دقت کنید که به خوبی از آن محافظت نمائید چرا که امکان دارد روی آن خش بیفتد بنابراین برای اینک آن ها را تمیز کنید نباید با استفاده از اجسام سخت مثل سیم ظرفشویی یا هر وسیله دیگری استفاده کنید. برای طولانی تر شدن عمر واشر ها و مغزی باید توجه داشته باشید که هنگام باز و بسته کردن شیر ها فشار زیادی به آن ها نیاورید، چرا که گاهی وقت ها، زمانی که شیر چکه می کند ما گمان می کنیم که با محکم تر بستن می توانیم از این کار جلو گیری کنیم . هم چنین توجه کنید که شیرآلات مورد نظر شما، استاندارد باشد و کیفیت خوبی ارائه کند. اگر شیرآلات ساختمانی آب منطقه مسکونی شما مداوم چکه کند، در طول سال مقداری زیادی آب را هدر داده اید و هم چنین اگر چاه شما جذبی باشد و جذب خود را از دست داده باشد این آب ها باعث رسوب در چاه و یا لوله های فاضلاب میشود و شما نیاز به لوله بازکن پیدا میکنید.

نصب شیرآلات در تهران، توسط مجموعه فیکس پایپ که سابقه بسیار بالایی در حوزه تعمیر و تعویض شیر آب دارد و در تمامی مناطق 22 گانه بصورت شبانه روزی با مستقر کردن لوله کش سیار، خدمات مورد نیاز همشهریان را بر طرف مینماید. قبل از نصب شیرالات بهتر است لوله کشی روشویی و ظرفشویی را بررسی کنید تا اگر دچار رسوب شده است تخلیه شود تا بعدا با افت فشار آب روبرو نشوید. معمولا در این موقعیت افراد با دو راه حل روبرو میشوند. در حال حاضر با ورود شیرآلات متنوع در بازار، کارخانجات تولید شیرآلات دو فلکه ای را متوقف نموده اند زیرا کمتر کسی علاقمند به استفاده از آنها در خانه خود می باشد. دسته (stem) و فلکه (handwheel): فلکه با دسته به دیسک وصل میشود؛ معمولاً با چرخاندن فلکه شیر باز یا بسته میشود. دچار نشتی شده و شما تصمیم به تعمیر یا تعویض آن نموده اید. شیر آلاتی که در خانه شما به کار رفته اند ، شناختن نوع آن ها به شما کمک می کند که در صورت ایجاد مشکل بدانید که چگونه باید شیرآلات ساختمانی را تعمیر نمائید.علاوه بر این ها، هنگام بازسازی منزل یا هنگامیکه شیرآلات احتیاج به تعویض دارند هم با آشنا بودن درباره عملکرد و کارایی هر کدام از انواع شیر آلات ساختمانی، شما هم می توانید انتخاب مناسب تر وبهتری داشته باشید.

لذا اگر کیفیت مناسبی نداشته و از مواد نامرغوب ساخته شده باشند، در مدت کوتاهی از بین رفته و شما باید آنها را تعویض نمایید. باز هم اشاره می کنیم که مطمئن شوید که سرکه سفید با جنس شیرآلات شما منافاتی نداشته باشد و به آن آسیب وارد نکند. چیزی که می تواند تفاوت این دو را از هم مجزا کند هنگام استفاده نمودن از اهرم ها می باشد.شیرهای فشاری به نسبت شیرهای کارتریج اهرم های سفت تری دارند چرا که اهرم ها برای بستن آب نیازمند این هستند که به روی واشر ها فشار وارد نمایند.اما شیر های کارتریجی این گونه نیستند،چرا که اگر این اهرم را ½ چرخانیده شود آب باز و بسته شده و احتیاجی به هیچ گونه فشاری برای بستن و یا باز کردن شیر آب نمی باشد. شیرهای بهداشتی اهرمی در دو نوع پایه بلند و پایه کوتاه به بازار ارائه می شوند و مشتریان می توانند با توجه به طراحی مکان مورد نظر نسبت به خرید آن اقدام نمایند. یکی از شیر آلاتی که بیشتر در آشپزخانه کاربرد دارند ،شیرهای آب توپی می باشند.این گونه شیر های آب اولین نوع از شیر های آبی هستند که بدون واشر می باشند که با یک اهرم کار می کنند.به این صورت که اهرم به دور یک کلاهک توپی که در بالای بدنه اصلی آن جای گرفته می چرخد.یک توپ پلاستیکی یا فلزی که داخل بدنه شیر جای گرفته است این اهرم را کنترل می نماید.به واسطه همین اهرم تکی شدت ودمای آب تنظیم می گردد.به علت تعداد قطعاتی که در این گونه شیر ها به کار گرفته شئه است، شیر های توپی بیشتر از سایر شیر آلات بدون واشر چکه می کند.

جنس این شیرآلات اغلب از برنج است که با نیکل یا کروم آب کاری شده و یا ممکن است با پلاستیک های فشرده ساخته شوند. البته این تنها نقطه ضعف نیست بلکه با توجه به تنوع کنونی بازار و ورود تکنولوژیهای الکترونیک در برخی شیرآلات اگر از برندهایی که به صورت عمده وارد ایران نشدهاند و خبری از نمایندگی آنها نیست خرید کرده باشید، باید آمادگی دردسر را داشته باشید. این صفحات در اندازه های مناسب تولید می شوند و تنها کافی است که سر لوله ها با اتصالات نصب شیرها به این صفحات اتصال داده شوند تا استاندارد فواصل از نظر باز بودن و یا پهنا رعایت شود. به طور کلی عدم توجه به برندهای با کیفیت و استاندارد شیرآلات و تنها مد نظر قرار دادن قیمت پایین علاوه بر ایجاد هزینه و دردسر باعث هدر رفت منابع خواهد بود. کافیست آن را به سمت بالا یا پایین حرکت دهید. اما اگر ساختمان شما نوساز نیست و چندین سال از ساخت آن میگذرد، امکان آن برای شما وجود دارد که با چند تغییر ساده، کم هزینه و نصب شیرآلات، کیفیت آب خروجی تمامی قسمت های منزلتان را در حد بسیار مطلوبی افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید