راهنمای مشتریان سنجاق: راهنمای خرید انواع شیرآلات ساختمانی بر اساس عملکرد

نسل جدید شیرآلات بهداشتی که در ساختمان ها و اماکن مسکونی و تجاری استفاده می شود، شیرآلات اهرمی است که امروزه به دلایل مختلف جایگزین خوبی برای شیرآلات قدیمی یه واشری است، این شیرآلات در دو مدل؛ الف- شیرآلات ایستاده که مورد استفاده در سینک های ظرف شویی و روشویی است وب- شیرآلات دیواری که قابلیت کاربرد در سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی را دارد تقسیم می شوند. این شیرآلات مفهوم دستگیره جدید و قابل تعویض را نمایش میدهند. این نوع شیر آب به دلیل کمک و تأثیر آن بر بهداشت شناختهشدهاند. قابلیت تنظیم دمای آب را دارد . این شیرآلات بهداشتی ایرانی همانطور که از نامشان پیداست دارای یک اهرم هستند که اهرم به یک سمت برای آب گرم و به سمت دیگر برای آب سرد است و در وسط در دمای متعادل قرار می گیرد . بهترین روکش موجود در بازار روکش استیل است . زیرا هم در برابر پوسیدگی مقاوم است و هم به لحاظ ظاهر لکه را کمتر نشان می دهد . ظاهر این محصول برای دکوراسیونهای مدرن و به ویژه صنعتی مناسب است. این شیرآلات ساختمانی دارای کیفیت بالایی بوده و طول عمر آنها زیاد است. در واقع می توان گفت تولید کنندگان توانسته اند بهترین شیرآلات ایرانی را تولید کنند و همچنین رضایت مصرف کنندگان در این زمینه را کسب نمایند .

همه ی این کار ها بکار گرفته شده است تا محصولی تولید شود که علاوه بر زیبایی از دوام و کیفیت عالی برخوردار شود . شما قرار است برای خرید شیرآلات ساختمانی هزینهای را کنار بگذارید و با توجه به کارایی آن در خانه، توصیه میشود که بدون در نظر گرفتن هزینهها، به سراغ بهترین جنس شیرآلات ساختمانی بروید. از زمان های قدیم این نوع شیرآلات در ساختمان مورد استفاده قرار می گرفت. با این حال، آنها برای مدت طولانی بسیار بادوام و قابل استفاده میباشند. در مواد اولیه ساخت آنها از سرب استفاده نشده باشد. در تولید شیرآلات قهرمان از استاندارد های جهانی پیروی می شود ، به همین دلیل این محصولات قابل رقابت با شیرآلات آلمانی هستند و سهم بسزایی از بازار صادرات را به خود اختصاص داده اند . شرکت های داخلی توانمندهای زیادی در امر تولید این قطعات وارداتی دارند و در بیشتر موارد به دلیل کاهش قیمت نهایی برای مثال کارتریج استفاده شده در داخل شیرآلات را از چین وارد می کنند. زیبایی تنها ملاک در خرید اینترنتی شیرآلات بهداشتی نیست! همچنین تعمیر آنها کار راحتی نیست و در صورت ایجاد خرابی باید به یک فرد کاردان مراجعه کرد.

امروزه این مدل از شیر آلات فلکه ای مرسوم نیست و فقط مدل های لوکس و برنزی آن در بازار موجود است . در حوزه شیرالات بهداشتی تولید کنندگان ایرانی توانسته اند به موفقیت های بزرگی در زمینه تولید یا مونتاژ شیر آلات بهداشتی دست یابند و موفقیت های فراوانی در این زمینه کسب کنند . دیگر آلیاژ ها از جمله : برنج ، اپوکسی ، نیکل ، برنز ، مس نیز به دلیل تقاضای کمتر ، قیمت بالاتری دارند و به صورت محدود یا سفارشی تولید می شوند . همه چیز به ظاهر شیرآلات محدود نمی شود! اما نکات مهم دیگری که قبل از ظاهر باید آنها را در نظر گرفت یا حداقل بعد از پسندیدن طرح و رنگ شیرآلات حتما به فکر چک کردن این موارد هم باشید. تنظیم میزان دمای آب در این نوع شیر ها نسبت به شیر های آب فلکه ای سخت تر است و دقت کم تری دارد .

از مزایای این نوع از شیرآلات می توان به امکان بهتر تنظیم درجه حرارت دقیق دمای آب اشاره کرد . عملکرد این دسته از شیرآلات به این صورت است که تنظیم دما و فشار تنها با یک دست امکانپذیر است. نسبت به شیرآلات فلکه ای تعمیر و نگهداریشان سخت تر است . شیرآلات فلکه ای دارای دو فلکه جداگانه سرد و گرم است که در دو طرف چپ و راست برای شیرآلات فلکه ای تعبیه شده است . در برابر پوسیدگی مقاومت بیشتری دارند . انواع روکشهایی که برای شیرآلات کاربرد بیشتری دارند عبارتند از: برنج، برنز، مس و استیل که از میان آنها اگر استیل استنلس اصل باشد، از دیگر اجناس بهتر است. از لحاظ بهداشتی به دلیل تماس کمتر با شیر آب بهتر است . همانطور که مشخص است، این نوع شیر آب از جنس استیل ضدزنگ است. داشتن نیروی متخصص جهت نصب شیرآلات الزامی است. محصولات این کارخانه ، با بهره گیری از نیروهای متخصص و ماشین آلات روز دنیا تولید شده و همچنین دارای استاندارد های بین المللی می باشد که قابلیت رقابت با تولیدات دیگر کشور های صنعتی مانند آلمان را داراست .

دیدگاهتان را بنویسید