راهنمای خرید شیرآلات ساختمان

شیرآلاتی که در روشویی نصب می شوند باید از آب کاری و مغزی مناسب برخوردار باشند. از طرفی، این نوع شیر از مزیت مصرف بهینه آب نیز برخوردار است. بسیاری از افراد باتجربه محلول سرکه و آب را بهترین تمیز کننده و براق کننده شیرآلات می دانند. آبکاری تاثیر بسیاری در مقاومت و طول عمر شیرآلات ایفا می کند. استیل ضد زنگ در مقایسه با سایر روکش ها مقاومت بالایی در برابر پوسیدگی دارد و لکه های آب را کمتر در معرض دید قرار می دهد. موادی که در تولید شیرآلاتمورد استفاده قرار می گیرند باید در برابر آب تا دمای ۹۰ درجه سانتی گراد مقاومت داشته باشند و همچنین دچار خوردگی نشوند. روکش این قطعات هم برای محافظت در برابر خوردگی و فرسودگی و زنگ زدگی باید از بهترین جنس باشد. سرب از نظر بهداشتی مورد تایید نیست و با گذشت زمان دچار خوردگی می شود. در انتخاب شیر با علم ثابت باید ارتفاع ظرفشویی را مد نظر قرار داد. به این ترتیب باید از تمامی تجهیزات به روز دنیا با طراحی های جدید و خلاقانه نهایت بهره برداری را داشته و محصولاتی امروزی و شیک و در عین حال مقاوم و کاربردی را انتخاب کرد.

از مدل های ساده گرفته تا شیرآلات با خطوط منظم، زاویه دار، اهرمی و… نیازی به گفتن ندارد که شیرآلات بهداشتی در تماس دائم با آب قرار دارند و باید در برابر آب مقاوم باشند. شیرآلات پیسوار نقش یک رابط را بین شیر آب مخلوط و لوله کشی ایفا می کنند. شیرآلات از جمله لوازم و تجهیزات ضروری در ساختمان هستند که نه تنها از نظر کاربرد اهمیت ویژه ای دارند و آنها در دکوراسیون داخلی نیز نقش فوق العاده ای در زیبایی فضا ایفا می کند. به محض قرار گرفتن دست در زیر سنسور، آب شیر به طور خودکار باز و با دور کردن دست، آب قطع می شود. مزیت این نوع شیرآلات در تنظیم دقیق دمای آب خروجی است، آب گرم و سرد با دو دستگیره مختلف تنظیم میشوند و به این صورت دقت تنظیم به طور قابل ملاحظهای بالا میرود. شیرآلات تک دستگیره برای مکان هایی که نیاز به آب گرم نمی باشد مناسب می باشند. چرا که در خانه و منزل، نیازمند آب سرد و گرم به طور هم زمان هستیم.

نکته مهم در این بخش این است که هرچند این دو نوع شیر آب ظاهری بسیار شبیه به یکدیگر دارند اما هنگام استفاده متوجه تفاوت در عملکرد آن ها به راحتی خواهید شد. سرب خشک از جمله آسیب زاترین فلزات برای سلامت انسان است که وجود آن در یکی از پرمصرف ترین وسایل خانگی خطر ابتلای فرد به بیماری های خطرناک را افزایش می دهد. مدل های گوناگون شیر آب قابلیت های منحصر بفرد خود را دارا هستند. زیبایی و نقش شیر آب در مکان هایی نظیر حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه، کارخانجات مختلف را به چالش کشانده تا روز به روز شیرآلات جدیدتری به بازار عرضه نمایند. شیرآلات سرویس بهداشتی و دوش حمام، به دیوار نصب می شود اما می تواند به صورت توکار یا روکار باشد. در پایان کار هم مشاهده میشود که شیرآلات نصب شده یا دوباره دچار چکه کردن شده یا قطعاتی از آن به جا مانده است. شیرآلات هوشمند مجهز به سنسور بوده و فاقد دستگیره برای باز و بسته کردن آب می باشند. شیرآلات توپی از قدیم معمولا مورد استفاده قرار میگرفتند و مکانیزم آن ها به این صورت که است که اهرم یا دسته شیر در این شیرآلات به یک توپی وصل میشود، که این توپی با حفره هایی که دارد میزان خروجی آب را تنظیم میکند .

برای سینک های بزرگ می توانید شیر با علم بلندتری را انتخاب کنید. با پیشرفت علم و تکنولوژی و خلق ایده های جدید، شیرآلات از جنس های متفاوت و با طرح های جذاب تولید می شوند. چون با خرید شیرالات ارزان و با کیفیت پایین تنها ایجاد هزینه و دردسر را برای شما به همراه خواهد داشت. وجود انواع مختلف دستگیره و قوسی شیرآب که در این نوع شیرآلات مستقلا قابلیت تعویض دارند، گزینههای فراوانی برای سفارشی سازی شیرآب به سلیقه خودمان در اختیارمان قرار میدهند. اگر شیر اهرمی چکه می کند، کارتریج آن را تعویض کنید. امروزه تقریبا تمامی شیرآلات مانند شیرآلات آشپزخانه، حمام، روشویی و توالت از نوع اهرمی ساخته می شوند. از شیر اهرمی دیواری نیز به عنوان شیر حمام و شیر توالت استفاده میشود. شیرآلات اهرمی خود به دو دسته شیرآلات اهرمی تک دستگیره و شیرآلات اهرمی دو دستگیره تقسیم می شوند. شیرآلات اهرمی راحتی کاربری بیشتری داشته و با استفاده ازآن دما را به شکلبسیار بهتری می توان کنترل کرد. این شرکت کار خود را از سال 1376 آغاز کرد و ایده اولیه آن تولید محصولات ایرانی با کیفیت آلمانی بود و تا به امروز توانسته است به این هدف خود دست یابد.

دیدگاهتان را بنویسید