راهنمای خرید شیرآلات ساختمان

در واقع رابط بین لولهکشی و شیر مخلوط است و هدف از نصب آن این است که در صورت خرابی شیرهای مخلوط با بستن آنها بتوان جریان آب را قطع کرده و به تعمیر و یا تعویض آنها پرداخت. حتی دیده شده است که این شیرآلات در برابر دماهای بسیار بالایی مثل 90 درجه سانتی گراد نیز مقاومت کرده اند و دچار آسیب نشده اند. در واقع شیرهایی که در بازار موجود هستند، از جنس مسی، روی، استیل یا برنز و حتی پلاستیکی هستند. حال نکته اینجاست که سیستم های این چنینی بدون وجود شیرآلات مناسب، به درستی کار نخواهند کرد. اما همیشه این سیستم جواب نمی دهد و گاهی لازم است که از دستگیره های تک اهرمی استفاده کنید. شیر اهرمی ایستاده معمولاً به عنوان شیر روشویی و شیر ظرفشویی استفاده میشود. برای اینکار ابتدا باید درپوش کوچک پلاستیکی که روی شیر قرار دارد را با پیچ گوشتی بردارید. کافیست اهرم شیرآلات کارتریجی را بچرخانید، به این ترتیب جریان آب قطع یا وصل خواهد شد.

چرا که در خانه و منزل، نیازمند آب سرد و گرم به طور هم زمان هستیم. همان طور که در طول این مقاله بارها اشاره کردیم، یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باید به هنگام خرید شیرآلات به آن توجه کنید، جنس شیر است. بد نیست بدانید شیر روشویی و دیگر شیرآلات بهداشتی معمولاً از آلیاژ برنج یا آلیاژ سرب ساخته میشوند و با استیل ضد خش، برنج، برنز، مس و PVD آبکاری میشوند. را با بالاترین دقت و کیفیت در سریعترین زمان ممکن انجام میدهند. پیچ های تمام رزوه را در محل دفیف زیر شیر ببندید. نصب شیرآلات ساختمانی، توکار، دیواری، نصب شیر لمسی، اهرمی، خودکار، نصب شیرآلات دستشویی، روشویی و ظرفشویی و … مثلا مقاومت شیرآلات استیل و برنزی در برابر زنگ زدگی و خوردگی بسیار بالاست و کمتر پیش می آید که دچار آسیب شوند. مثلا شیرآلاتی که از جنس استیل مرغوب هستند، کمتر دچار زنگ زدگی و خوردگی می شوند. این مسئله به خصوص در مورد شیرآلاتی که قرار است آب آشامیدنی از آنها عبور کند، بیشتر حائز اهمیت می شود. حال شیلنگ ها را از سوراخ نصب ظرفشویی یا سینک عبور داده و مهره های مربوطه را پس از قرار دادن واشرهای مخصوص در زیر مهره، با ابزار مناسبی ببندید تا شیر را ثابت نگهدارد.

به طور کلی هر شیر آلاتی از دو قسمت داخلی یا اصلی شیر و پوشش خارجی تشکیل شده است . مثلا تنظیم آب حمام با روش دو دستگیره، کار سختی است. این صفحات در اندازه های مناسب تولید می شوند و تنها کافی است که سر لوله ها با اتصالات نصب شیرها به این صفحات اتصال داده شوند تا استاندارد فواصل از نظر باز بودن و یا پهنا رعایت شود. اما خب باید در نظر داشت که این گونه شیرآلات فشاری، مشکل چکه کردن را نخواهند داشت و عملکرد بهتری از این بابت دارند. این شیرها، هنگامی که می خواهند آب سرد و گرم را با هم مخلوط کنند، از یک مخزن به نام کارتریج تعادل فشار استفاده می کنند. چون تنها شیرآلاتی این علامت را دارند که در بدنه آن ها سرب نرم استفاده نشده و میزان کروم در پوشش خارجی آن ها کم است. چه شیرآلاتی که در معرض دید همه هستند و چه آن دسته شیرهایی که به چشم نمی آیند، هر دو به یک اندازه حائز اهمیت می باشند. از میان این دو جنس برنج بهتر از سرب خشک عمل میکند. جنس شیرآلات را نیز حتما چک کنید. هم چنین باید جنس شیرآلات را باید متناسب با جایی که می خواهید نصب کنید، انتخاب نمایید.

مطمئنا با خرید یک علم خیلی بلند دردسر پاشیده شدن آب به همه طرف را تجربه خواهید کرد یا یک علم کوتاه، جا برای شستشوی راحت باقی نمی گذارد. خب طبیعی است که به هنگام خرید شیرآلات ساختمانی، همه ی ما به بحث کیفیت و مرغوبیت اهمیت می دهیم. اگر هر یک از شیر های مخلوط را باید زیاد سفت کنید تا آب بند شوند و یا شیر های اهرمی خیلی خوب آب بندی نمی کنند واشر خراب شده است و این موضوع کاملا طبیعی است. بیشتر افراد شیر آب را فقط بر اساس ظاهر انتخاب می کنند. نکته ی دیگر این که قبل از شروع کردن کار تعویض واشر یا مغزی مطمئن شوید که شیر فلکه اصلی آب را بسته اید و سپس شروع به این کار کنید. یا اگر برای ظرف شویی آشپزخانه نیازمند شیرآلات هستید، بهتر است که ارتفاع شیر را بلندتر بگیرید تا ظرف ها را به راحتی و ساده تر شست و شو داد. شیلنگ های موجود را از کارتن بیرون آورده و آنها را در زیر شیر به کمک دست تا حدودی سفت کنید و بعدا از آچار برای محکم کاری بهره ببرید. این نوع شیرآلات نحوه ی کاربرد خیلی ساده ای دارند و تنها با یک دست می توان دما و فشار آن ها را تنظیم نمود.

دیدگاهتان را بنویسید