راهنمای خرید اینترنتی شیرآلات بهداشتی – ویرگول

هرچه کارتریج بیشتر شود، آب بیشتری به داخل محفظه مخلوط جریان مییابد و فشار آب ناشی از شیر آب نیز بیشتر میشود. عمل مخلوط کردن آب گرم و سرد در شیرآلات فشاری با استفاده از دو اهرم انجام می گیرد. یکی از قدیمیترین انواع شیرآلات بر اساس عملکرد، شیرآلات فشاری است. یکی از انواع جدید شیرآلات بر اساس عملکرد، شیرآلات لمسی است که تاثیر بسزایی بر استفاده بهینه از آب خواهد داشت. از دیگر انواع شیرآلات از نظر عملکرد، شیرآلات مورد استفاده در توالت و سرویس بهداشتی است. شیرآلات اهرمی محبوترین نوع در بازار برای ساختمانها هستند و برای مکانهای عمومی شیرهای پدالی و چشمی بیشتر استفاده می شوند. شیرآلات اهرمی از محبوبیت زیادی برای ساختمان های مسکونی برخوردارند و برای اماکن عمومی شیرهای پدالی و چشمی معمولاً استفاده بیشتری دارد. ناگفته نماند که شیرآلات فلکه ای که به سبک کلاسیک ساخته می شوند، توسط طرفداران سبک کلاسیک نیز استفاده می شود. به طوری که با وجود تنوع محصولات موجود در بازار، خریدار در انتخاب کالای با کیفیت دچار مشکلات متعددی می شود. دقیقا قرینه ی این شیار ها دو عدد برآمدگی روی کارتریج وجود دارد که اینها باید روی هم قرار بگیرند. سنسور در اغلب این شیرآلات وجود دارد اما در برخی نیز امکان تعبیه آن وجود دارد.

توصیه می کنند که این نوع، به دلیل تماس زیاد دستها با آن، در مکان های عمومی نصب نشوند. در هر صورت قطعات در تماس با آب نباید از آلیاژ برنجی با بیش از ۲/۵ درصد سرب باشند. بر اساس استاندارد های تعریف شده در ایران نیز 60 درصد از این شمش مس بوده و باقی عناصر تشکیل دهنده اش روی و فلزهای مجاز است. در واقع در شیرآلات کارتریجی با کوچکترین فشار و چرخش اهرم، آب باز خواهد شد. این شیرآلات دارای سنسور بوده که حرکت دست شما را تشخیص داده و آب را متناسب با آن باز یا بسته خواهد کرد. این روزها دوشها با طراحیهای مختلفی در بازار موجود هستند که شما میتوانید به راحتی آنها را حرکت داده و استفاده کنید. دمای آب نیز با حرکت و چرخش اهرم به راست و چپ تغییر میکند. در این بخش میخواهیم بدانیم که مکانیسم و عملکرد این شیرآلات با توجه به طراحی آنها چگونه است. با توجه به نوع عملکرد این دو مدل، سوپاپ تغییر حالت در آنها متفاوت خواهد بود. از جمله معایب این مدل از انواع شیرآلات بر اساس عملکرد باید چکه کردن مداوم آنها در صورت خرابی اشاره کرد.

کلاهک توپی مورد استفاده همواره در معرض آب قرار گرفته و بعد از مدت کوتاهی دچار خرابی خواهد شد. البته با نصب سرشیرهای مختلف و ترکیب هوا و آب در انواع دیگر شیرآلات نیز میتوان مصرف آب را کاهش داد. برای مثال سوپاپ، واشر و پیچ و مهره های به کاررفته در شیرآلات ساختمانی نیز باید دارای کیفیت لازم باشند. البته در نصب شیرالات توکار نیز لوازم جداگانه ای برای نصب مورد استفاده قرار میگیرد که توضیح خواهیم داد , اما فعلا به لوازم شیرالات روکار و متریال آنها خواهیم پرداخت . این شیرآلات دارای دو اهرم جداگانه برای آب سرد و گرم هستند و همان طور که از اسم آنها پیدا است برای باز و بسته کردن آنها نیاز به کمی فشار و نیروی دست دارید. علم در این گونه از شیرآلات معمولا به صورت جداگانه عرضه میشود. بسته به نوع شیر , در نصب شیرهای بهداشتی از لوازم جانبی و متعلقات مختلفی برای نصب و استفاده بکار گرفته میشود .

واشرهای مورد استفاده در آنها بعد از مدتی در اثر فشار آب دچار ساییدگی شده و باعث چکه کردن آب خواهد شد. این مساله باعث چکه کردن شیرآب خواهد شد. زیرا بلند بودن و یا کوتاه بودن محل نصب شیرها برای افرادی که مرتبا با آنها سر و کار دارند باعث می شود یا زیاد خم شوند و یا در دسترسی مشکل داشته باشند. قیمت پایین تری دارند و معمولا از نوع واشردار هستند. عواملی که بر روی قیمت نصب شیرآلات در کرج تاثیر می گذارند عبارت اند از: توکار و روکار بودن شیرآلات، محل نصب شیرآلات، خانه جدید یا قدیمی، تعداد شیرآلات، انجام تعمیرات اضافی در حین کار و غیره. اگر هنگام خرید این شیرآلات نمیتوانید تفاوت آن با شیرآلات فشاری را متوجه شوید، به این نکته توجه کنید که برای باز و بسته کردن شیر آب فشاری، نیاز به کمی نیروی دست دارید اما در کارتریج شما نیاز به هیچ اعمال فشاری ندارید. ظاهر آنها کاملا شبیه به شیرآلات فشاری دو اهرمی است با این تفاوت که در آنها هیچ واشری استفاده نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید