ده نکته که در خرید شیرآلات باید به آن توجه کنید!!!

کارتریجهای به کار رفته در این شیرها نیز در دو نوع پلاستیکی و سرامیکی در بازار موجود است. ناگفته نماند که شیرآلات فلکه ای که به سبک کلاسیک ساخته می شوند، توسط طرفداران سبک کلاسیک نیز استفاده می شود. مورد دیگر این است که شیرآلات دو دستگیرهای، شیرآلات مدرنی محسوب نمیشوند و بیشتر در طراحی سبک سنتی استفاده میشوند. سایر موار هم مثل برنز یا مس تنها آبکاری برنز و مس هستند و بیشتر جنبه تنوع بخشی دارند و شاید به خاطر رنگ زرد یا قرمزی که دارند حس نوستالژیک به خریداران بدهد. این نوع پرلاتور یا آبفشان با مخلوط آب و هوا باعث جریان آب به صورتی حجیم تر و سفید تر می شود. این نوع شیرآب خودبهخود جریان آب را قطع میکند که برای صرفهجویی در آب بسیار مفید است. در واقع رابط بین لولهکشی و شیر مخلوط است و هدف از نصب آن این است که در صورت خرابی شیرهای مخلوط با بستن آنها بتوان جریان آب را قطع کرده و به تعمیر و یا تعویض آنها پرداخت. شیر های استیل البرز یکی از بهترین انتخاب هایی است که شما می توانید از لحاظ کیفیتی به آنها اعتماد کنید.

در ادامه قصد داریم انواع شیرآلات ساختمان را مورد بررسی قرار دهیم و از لحاظ کاربرد و جنس بدنه به انواع مختلف طبقه بندی کرد. اگر تردید دارید که یک شیرآب از جنس برنج است یا نه، آنرا بلند کنید، این جنس شیرآلات باید بیشتر از آنچه بهنظر میرسند وزن داشته باشند. شیرهای پیسوار معمولاً یا از جنس برنجی با آب کاری نیکل کروم هستند و یا از جنس پلاستیکهای فشردهاند و البته امروزه بیشتر از شیرهای پیسوار فیلتردار که دارای فیلتری از جنس استنلس استیل هستند استفاده میشود تا از ورود اجسام خارجی به داخل شیر مخلوط جلوگیری شود و از کارتریج شیر اهرمی محافظت شود. بدنههای با جنس برنج بسیار بادوام هستند و مراقبت کمتری نیاز دارند. یکی از مهمترین قطعات، توپی شیر است که معمولاً برای مواردی که، فشار و مقاومت بالا و وظایف سنگین مورد نیاز است، این قطعات کاربرد دارند. این نوع شیرآلات نیاز به مراقبت و نگهداری دارند چراکه اگر بهدرستی حفظ نشوند، مستعد خوردگی میشود به یاد داشته باشید که این جنس شیرآلات را باید کاملاً عاری از خراشها نگه داشت. برای شیرآلات بهداشتی در این خیابان فروشگاههای زیادی است و محصولات متفاوت با مارک های متنوع و از کشورهای مختلف از جمله ایران، چین، ایتالیا، ترکیه و …

استفاده از شیرآلات مدل دو فلکه ای سخت تر از مدل اهرمی است و نصب آن نیز مشکل تر است .شیر آلات اهرمی قابلیت تنظیم راحت آب را دارند و هم چنین به علت اینکه راحت تر باز و بسته می شوند کاهنده مصرف آب است و از لحاظ بهداشتی نیز بهتر از مدل دو فلکه است .شیر آلات سنسور دار نوع جدید شیرآلات است که از لحاظ قیمتی بالا بوده اما کاهنده واقعی در مصرف آب است و همچنین کاملا بهداشتی است زیرا هیچ گونه تماسی با دسته شیر رخ نمی دهد. مثلاً اگر شیرآلاتی دارای آبکاری ۲۵ میکرونی باشد و روکش آن هم استیل واقعی باشد، از نظر کیفی عمری بسیار طولانی خواهد داشت. بهتر است شیرآلات استیل یا آلیاژ برنج خریداری کنید. کروم، نیکل، نیکل برس خورده، برنج جلا خورده، برنز روغنی، سفید، مشکی و استیل ضدزنگ از رنگها و موادی هستند که در ساخت شیرآلات استفاده میشوند. دسته ای از شیرآلات دو اهرمی وجود دارند که به شیرآلات دو کاره شهرت دارند.

شیرآلات کارتریجی از انواع دو اهرمی هستند و ظاهری کاملاً شبیه شیرآلات فشاری دو اهرمی را دارند. انتخاب شیرآلات برای ساختمان سخت است. این نوع شیرآلات معمولاً برای روشویی مکان های عمومی استفاده می شود. البته این شیرآلات هم یک دسته دارند که برای تنظیم سردی و گرمی آب و فشار آب استفاده میشود. باید هر دو را همزمان باز کنید تا آب ولرم تنظیم شود. در مدل دو اهرمی، دو اهرم مجزا برای آب گرم و سرد تعبیه شده است. در شیرآلات تک اهرمی، تنها یک دستگیره برای باز و بسته کردن، تنظیم فشار و تنظیم دمای آب وجود دارد. همانطور که گفتیم شیرآلات معمولاً از دو بخش تشکیل میشوند؛ یکی پوسته داخلی و اصلی شیر و دیگری همان پوشش پوسته خارجی می باشد . شیرآلات دو دستگیرهای اشکالاتی هم دارند مثلا وقتی که دستانمان کثیف باشد یا هر دو دستمان مشغول باشد کار کردن با این شیرآلات سختتر است. شیرآلات هوشمند نسبت به دیگر انواع شیرآلات گران تر هستند. کلیه مواد مورد مصرف در ساخت شیرآلات بهداشتی که در تماس با آب هستند، باید از جنسی انتخاب شوند که در مقابل آب تا دمای ۹۰ درجه سانتیگراد و محیط استفاده مقاوم بوده و حین مصرف هیچگونه خوردگی نسبت به سایر قطعات مورد استفاده در شیر نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید