ده نکته که در خرید شیرآلات باید به آن توجه کنید!!!

همچنین فراموش نکنید که طول عمر شیرآلات بهجز در موارد معدودی بالاست و برای مدتزمان زیادی استفاده میشود، لذا اگر بی کیفیت باشند و یا از مواد نامرغوب ساختهشده باشند، در مدت کوتاهی با مشکلات گوناگونی مواجه خواهید شد. استفاده از سرب در شیرآلات نسبت به برنج قیمت تمام شده را کاهش می دهد، لذا به این موضوع دقت نمائید. شما اگر در بازار در میان انواع برندهای تولید کننده جست و جو کنید متوجه خواهید شد که یکی از دلایل تفاوت شدید قیمتها بین شیرآلات ساختمانی همین تفاوت در جنس متریال به کار رفته در ساخت آنهاست. شیرآلات کارتریجی را در دسته دو اهرمیها قرار میدهند، چراکه ظاهری کاملاً شبیه به شیرآلات فشاری دو اهرمی دارند و تنها تفاوت آنها در این است که شیرآلات کارتریجی از نوع بدون واشر و شیرآلات فشاری در دسته واشر دار قرار میگیرند. حتی بهتر این است که محصولات باکیفیت بالاتر در سطح استاندارد ایران را با قیمتی مقرون به صرفه تر از محصولات خارجی خریداری کنیم. تفاوت دامنه قیمتی برای شیرآلات در بازار به جنس، کیفیت، تکنولوژی و استاندارد طراحی و همینطور برند سازنده ها وابسته است.

این نوع شیر آلات در زمره شیرالات لمسی قرار میگیرند با این تفاوت که سنسور چشمی تعبیه شده بر روی شیر با قرار گرفتن دست یا جسم روبروی خود آب را خارج میکند و با برداشتن و کنار رفتن دست یا جسم آب را قطع می کند تنظیم گرمی یا سردی آب نیز معمولا در این شیر ها به صورت خودکار صورت می پذیرد . انجام آبکاری و روکش روی شیرآلات تفاوت ظاهری در شیرآلات ایجاد می نماید. شیرآلات ساده شیرهایی هستند که صرفا برای قطع و وصل و یا کنترل جریان آب به کاربرده شده و کار مخلوط کردن آب سرد و گرم را به عهده ندارند و شامل اجزای زیر می باشند: بدنه، دیسک، نشیمنگاه، دسته و یا فلکه. شیرآلات هوشمند با بهره گیری از سنسور یا حسگر ها حضور دست را در زیر لوله آب حس کرده و فرمان لازم را به عمل کننده شیر داده و جریان آب وصل شده و با خروج دست از زیر لوله آب عکس این فرمان اتفاق افتاده و جریان قطع می گردد.

بهعبارتیدیگر خروج آب از شیر بهراحتی شیرآلات کارتریجی انجام نمیشود؛ اما در شیرآلات کارتریجی با کوچکترین چرخش اهرم امکان قطع و یا وصل شدن جریان آب وجود خیلی سریع و راحت وجود دارد. برندهای زیادی در بازار از پرلاتور سکه ای استفاده می کنند. هستند. هر کدام از این شیرآلات بر حسب کاربری مورد نیاز طراحی و ساخته می شود. به طور کلی هر شیر آلاتی از دو قسمت داخلی یا اصلی شیر و پوشش خارجی تشکیل شده است . ابتدا باید بدانید که بهطورکلی شیرآلات به دو دسته تقسیم بندی می شوند، شیرآلات واشر دار و شیرآلات بدون واشر.شیرآلات بدون واشر عبارتند از: شیرهای توپی،شیرآلات دیسکی،شیرآلات کارتریجی درحالیکه شیرآلات فشاری جز شیرآلات واشر دار محسوب میشوند. در این موارد باید روش دقیق تعویض این واشر ها و مغزی را کاملا بدانید تا با مشکل روبرو نشوید. ضروری است قبل از هر چیزی باید بدانید شیرآلات ساختمان شما از چه جنسی است تا بتوانید در صورت نیاز مواد شوینده مخصوص به آن را تهیهکرده یا طبق دستور کارخانه نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید؛ اما در اغلب اوقات موارد زیر میتواند به تمیز شدن شیر آب کمک کند.1.

با این کار حجم کمتری از آب خارج شده و در نهایت در مصرف آب صرفهجویی میشود. این شیرها که به عنوان شیر روشویی در اماکن عمومی استفاده میشوند، به طور همزمان با برق و باطری کار میکنند. مثلا برای روشویی هایی که عمق کمی دارند، بهتر است که شیرآلاتی را انتخاب کنید که ارتفاع کم تری دارند تا دست ها راحت تر زیر شیر آب قرار بگیرند. از محاسن این شیرعدم نیاز به تماس دست با شیرآب بوده که برای مدارس، مساجد، بیمارستان، رستوران ، هتل و سینما ها قابل کاربرد است. اشاره نمود. از برند های شیرآلات خارجی نیز می توان به Kohler، Moen، Delta و Kraus اشاره نمود. هستند. شیرآلات از نظر متریال عمدتا از آلیاژهای برنج و سرب ساخته می شوند. کیفیت آبکاری شیرآلات از اهمیت زیادی برخوردار است، چون تاثیر مستقیم در مقاومت شیر و طول عمر آن دارد. همواره بهتر است این نکته را به خاطر بسپارید که طول عمر شیرآلات البته به جز در موارد معدود بسیار بالاست و می توان برای مدت زمان زیادی از آن ها استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید