ده نکته که در خرید شیرآلات باید به آن توجه کنید!!!

کنترل جریان آب در این شیرآلات به کمک یک دستگاه دیجیتالی انجام میشود. نصب شیرآلات را باید بعد از اتمام کارهای داخل ساختمان از جمله نصب کابینت، سینک و روشویی انجام دهید. برخی دیگر از تولید کنندگان از استیل ضدزنگ برای بدنه شیرآلات خود استفاده میکنند. اگرچه برخی از قطعات تولیدات داخل از چین وارد می شوند اما این امر دلیلی بر عدم توانمندی شرکت های داخلی در امر تولید این قطعات نیست و به گفته تولید کنندگان شیرآلات، واردات کارتریج استفاده شده در داخل شیرآلات تنها به دلیل کاهش قیمت نهایی کالا است. در این محتوا قصد بر آن است که در مورد قطعات تشکیل دهنده شیرآلات صحبت کنیم و توضیح دهیم که این محصولات از چه قطعاتی تشکیل می شود و جنس آن ها از چه چیزی می باشد. البته در سالهای اخیر روکشهای بهتری در مقایسه باروی شناساییشده است که باعث کم شدن استفاده از روی بهعنوان روکش شیرآلات شدهاست. البته باید در نظر داشته باشید که این ویژگیهای مثبت باعث شدهاست که خرید شیرآلات با روکش کروم، هزینه تمامشده بیشتری در مقایسه با سایر شیرآلات داشته باشد. همانطور که میدانید، استیل از دو نوع کلی تشکیل شدهاست. شیر آب از مهمترین تجهیزات خانه است که کاربرد بسیاری دارد و در چهار دسته کلی شیر روشویی، توالت، شیر حمام و ظرفشویی قرار می گیرد.

شیرآلات را می توان به دو دسته کلی شیرآلات صنعتی و شیرآلات بهداشتی ساختمان دسته بندی نمود. در این نوع شیرآلات برای باز و بسته کردن جریان آب، تنها یک دستگیره وجود دارد که با حرکت دادن آن میتوان جریان آب را کنترل نمود. برنز نیز در برابر خوردگی مقاومت بالایی از خود نشان میدهد و میتوان با خیال راحت اقدام به خرید این نوع شیرآلات نمود. ظاهر خیرهکننده و جذابی توسط برنز برای شیرآلات به وجود میآید که جلوی بینظیری به آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام خانه شما میدهد. یک ویژگی مثبت در خصوص شیرآلات استیل، قیمت کمتر آنها در مقایسه با شیرآلات کروم است که موجب میشود خرید شیرآلات با روکش استیل مقرون بهصرفهتر میشود. حتی بهترین متریال و با کیفیتترین کالاها، اگر در قالب یک ظاهر دلپذیر به مشتری عرضه نشوند، کمتر موفق به جذب بیننده خواهند شد! اگر فشار آب شما پایین است! شیرآلات لمسی در ابتدا چندان موردتوجه سازندگان پروژههای ساختمانی قرار نگرفت اما در سالهای اخیر رفتهرفته در حال پیدا کردن جایگاه مناسب برای خود در بازار شیرآلات است. نوع دیگری از شیرآلات بهداشتی هستند که بیشتر در آشپزخانهها مورداستفاده قرار میگیرند و به نام شیرآلات لمسی مشهور هستند.

بهطورکلی پنج نوع روکش مرسوم وجود دارد که برای انواع شیرآلات مورداستفاده قرار میگیرد. از این نوع شیرآلات در منازل مسکونی بههیچوجه استفاده نمیشود و بیشتر در برخی مکانهای عمومی نظیر مدارس، دانشگاهها، مراکز اداری و تجاری ممکن است از این نوع شیرآلات وجود داشته باشد. انسان از دیرباز ارزش زیبایی را میدانسته و امروز نیز، بیش از هر زمان دیگری هنر و زیبایی را ارج مینهد؛ به همین دلیل است که در ساخت وسایل ضروری زندگی، جنبهی زیبایی و دکوراتیو را در دستور کار خود قرار میدهد و سعی میکند هر آنچه که الزامات زندگیاش هست را هم به بهترین شکل ممکن بیاراید! نوع دوم اصطلاحاً به استیل ضدزنگ یا استنلس استیل مشهور است که در برابر زنگ زدن مقاومت خوبی از خود نشان میدهد. یکی از شیر آلاتی که بیشتر در آشپزخانه کاربرد دارند ،شیرهای آب توپی می باشند.این گونه شیر های آب اولین نوع از شیر های آبی هستند که بدون واشر می باشند که با یک اهرم کار می کنند.به این صورت که اهرم به دور یک کلاهک توپی که در بالای بدنه اصلی آن جای گرفته می چرخد.یک توپ پلاستیکی یا فلزی که داخل بدنه شیر جای گرفته است این اهرم را کنترل می نماید.به واسطه همین اهرم تکی شدت ودمای آب تنظیم می گردد.به علت تعداد قطعاتی که در این گونه شیر ها به کار گرفته شئه است، شیر های توپی بیشتر از سایر شیر آلات بدون واشر چکه می کند.

آلیاژ برنج از چگالی بالایی برخوردار است و به همین دلیل استفاده از روکش برنج روی شیرآلات وزن آنها را نسبت به سایر شیرآلات افزایش میدهد؛ اما این آلیاژ بسیار مقاوم است و در مناطقی که شرایط اقلیمی چندان مساعد نیست و یا مناطق ساحلی که سطح رطوبت بسیار بالا است، بازده عملکردی بسیار خوبی از خود به نمایش میگذارند. در این شیرآلات اصطلاحاً از دو مغزی استفاده میشود و به دلیل ساختار آنها، فضای موردنیاز در محل نصب این شیرها، بیشتر از سایر شیرآلات است. شیرهای برنجی بسیار بادوام و سنگین بوده و در مکانهایی که در معرض خوردگی نباشد و حتی دارای آب سخت است مناسب میباشد. توپی شیرآلات معمولاً از جنس تیتانیوم تنگستن ،برنج ، فولاد ضد زنگ و استلایت میباشد. شیرآلات یکی از وسایل مهم و ضروری در ساختمان میباشد. البته به دلیل استحکام بالای این نوع شیرآلات در درازمدت هزینه آن برای شما جبران خواهد شد. در حال حاضر تولیدکنندگان ایرانی در زمینه تولید شیرآلات دیجیتال فعالیت نمیکنند چراکه خرید شیرآلات دیجیتال به دلیل قیمت بسیار بالا، در سطح محدودی صورت میپذیرد و این نوع شیرآلات بهصورت وارداتی در کشور حضور دارند. یکی از دلایلی که باعث تغییر قیمت شیرآلات می شود، پیچیدگی طراحی آن است.

دیدگاهتان را بنویسید