خرید شیرآلات بهداشتی قهرمان، شودر، راسان، KWC با تخفیف – فروشگاه شیرآلات ماوی هام

از محاسن این شیرعدم نیاز به تماس دست با شیرآب بوده که برای مدارس، مساجد، بیمارستان، رستوران ، هتل و سینما ها قابل کاربرد است. این نوع شیر های آب عمدتاً در آشپزخانه و بر روی ظرفشویی نصب میشوند و کاربرد دارند. شیرآلاتی که در آشپزخانه نصب می شوند با توجه به علم خود به دو صورت علم ثابت و علم متحرک (شاوری) ساخته می شوند. اگر در احداث ساختمان از شیرآلاتی با جنس قوی و مستحکم استفاده شود تا سالهای متمادی نیازی به تعویض آنها نیست اما معمولا پس از گذشت چندسال از استفاده به دلیل پوسیدگی، زنگ زدگی، خرابی، نشتی آب و سایر موارد نیاز به تعویض شیرآلات است در برخی موارد تنها با تعویض مغزی مشکلات شیرآلات ساختمانی برطرف می شود و احتیاجی به تعویض و پرداخت هزینه های جاری آن نیست. اگر در خانه سالمند و یا کودک دارید، این ویژگی شیرآلات اهرمی بسیار میتواند مناسب و کمک کننده باشد. این دست از اطلاعات معمولاً از طرف فروشنده میتواند در اختیار شما قرار بگیرد؛ اما بهطورکلی و خارج از بحث مواد اولیه شیرآلات را میتوان در جنسهای مختلفی ازجمله فولاد ضدزنگ، برنج، چدن، استیل، مس و برنج یافت.

استفاده از جنس سربی مشکلاتی به همراه دارد که ازجمله این مشکلات میتوان به مضر بودن این فلز برای سلامتی انسان و محیط زیست اشاره کرد، علت دیگر آن اینست که فلز سرب خیلی زود در اثر تماس با آب دچار خوردگی میشود و ورود یونهای سرب به درون آب میتواند خطرات جدی را برای سلامتی انسان به وجود آورد. ازجمله آنها میتوان به نیکل، مس، برنج (روکش طلایی)، برنز، اپوکسی (رنگی) و استیل (کروم) اشاره کرد. شیرآلات هوشمند با بهره گیری از سنسور یا حسگر ها حضور دست را در زیر لوله آب حس کرده و فرمان لازم را به عمل کننده شیر داده و جریان آب وصل شده و با خروج دست از زیر لوله آب عکس این فرمان اتفاق افتاده و جریان قطع می گردد. به طور کلی همه شیرآلات ساختمانی از نوع آلیاژ برنج یا سرب خشک می باشند و تنها چیزی که در آنها متفاوت روکش ظاهری آنها است. علاوه بر اهرم و ساختار کلی شیرآلات، نکات دیگری نیز وجود دارد که آنها را از هم مجزا میسازد؛ که مهمترین آن گردنهی شیر آب است درواقع گردنهها نیز از انواع مختلفی برخوردارند. این نوع شیر آلات در زمره شیرالات لمسی قرار میگیرند با این تفاوت که سنسور چشمی تعبیه شده بر روی شیر با قرار گرفتن دست یا جسم روبروی خود آب را خارج میکند و با برداشتن و کنار رفتن دست یا جسم آب را قطع می کند تنظیم گرمی یا سردی آب نیز معمولا در این شیر ها به صورت خودکار صورت می پذیرد .

بهعبارتیدیگر خروج آب از شیر بهراحتی شیرآلات کارتریجی انجام نمیشود؛ اما در شیرآلات کارتریجی با کوچکترین چرخش اهرم امکان قطع و یا وصل شدن جریان آب وجود خیلی سریع و راحت وجود دارد. در شیرآلات کارتریجی کوچکترین چرخش اهرم قطع و وصل شدن جریان آب را امکان پذیر می سازد. دمای آب نیز با چرخش اهرم به راست و چپ تنظیم میشود. نصب این نوع شیرها نیز نسبت به سایر شیر آب ها سخت تر است. برای نصب دوش حمام در نظر داشته باشید که دوش های حمام قدیمی با دوش های جدید تفاوت زیادی دارند. بلکه باید به کیفیت ساخت نیز دقت داشته باشید. شناسایی شیر دیسکی میتواند تا حدودی مشکل باشد آنها معمولاً به شیرهای اتصال توپی شباهت دارند، زیرا این نوع شیرآلات نیز همانند آنها فقط یک اهرم واحد، برای کار دارند. علم متحرک در کنار علم ثابت میتواند آب را به تمام فضای حمام جاری کند و در شستشو به کمکتان بیاید. دو دیسک سرامیکی در انتهای این مخزن وجود دارد که بالا و پایین میشود تا شدن فشار آب را کنترل کند.

علاوه بر آنکه باید به جنبه های زیبایی کار توجه داشته باشید، مشخصات فنی و اطلاعات تخصصی نیز جای خود را در میان اطلاعات خرید باز می کند. همچنین نحوه عملکرد آن باعث کاهش آلودگی آب میشود درحالیکه سهولت تنظیم دمای آب را نیز به همراه دارد. لازم به ذکر است که باوجود شباهت ظاهری بین این دو نوع شیر آب، در هنگام استفاده بهراحتی میتوانید متوجه تفاوت عملکرد آنها شوید؛ زیرا شیرهای فشاری در هنگام چرخاندن اهرم نیاز به اعمال فشار بر روی واشر دارند. اما باید گفت که شیرهای فشاری در مقایسه با سایر شیرآلات عملکرد بهتری داشته و مشکل چکه کردن کمتری دارند. شیرآلات خوب باید در برابر زنگزدگی مقاوم باشند. در غیر این صورت ممکن است با تمیزکاری شیرآلات شما دچار آسیب شوند. و در مجرابند های چرخشی، به صورت دائم در تماس با نشیمنگاه هستند. شیرهای توپی با داشتن مکانیسم توپی و همواره در معرض آب قرار گرفتن معمولاً بهمرورزمان دچار خوردگی میشوند که همین مسئله باعث دائم الچکه بودن این نوع از شیرآلات میشود.

دیدگاهتان را بنویسید