انواع شیرآلات ساختمان

نمونه ای از برندها و شرکت هایی که نصب محصولات آنها توسط سرویسکاران ما صورت میگیرد میتوان به شودر، راسان، قهرمان، شیبه، شایان، سهند، کلار، کسری، kwc و … در زمان قطع شدن برق، باتری فعال میشود و میتوان مثل سابق از آن استفاده کرد، اساس کار و تشخیص چشم الکترونیکی روی ارسال و دریافت نور مادون قرمز است. در واقع کار اصلی این اهرم شیر، این است که توپ پلاستیکی یا فلزی شیرآلات را که داخل بدنه قرار گرفته، کنترل می کند. انواع شیرآلات بر اساس جنس آنها شامل شیر مسی، روی، استیل، برنز و پلاستیکی میشوند. همان طور که در طول این مقاله بارها اشاره کردیم، یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باید به هنگام خرید شیرآلات به آن توجه کنید، جنس شیر است. اگر می خواهید اقدام به خرید شیرآلات ساختمانی برای سازه ی خود بکنید، قبل از هر چیزی باید انواع شیرآلاتی که در حال حاضر در بازار موجود هستند را بشناسید. اگر پیمانکار یا سازنده ساختمانی هستید، این نکته برایتان بیشتر از قبل مهم خواهد بود چرا که با خریدهای انبوه و بزرگ طرف هستید و باید همه چیز را راجع به بهترین شیرآلات ساختمانی بدانید. اگر بخواهیم به یکی از قدیمی ترین شیرآلات ساختمانی موجود در کشور صحبت کنیم، احتمالا باید به شیرآلات فشاری اشاره کنیم که بیشتر مواقع آن ها را می توان در ساختمان های خیلی قدیمی دید.

قیمت پایین تری دارند و معمولا از نوع واشردار هستند. اگر فروشنده شیرآلات ساختمانی هستید و به دنبال فرصت مناسب تری برای عرضه ی محصولات خود هستید، توصیه می کنیم ساختمان هایی را در تهران پیدا کنید که در مراحل ساخت هستند. شیرآلات دیسکی ساختمانی بسیار مرغوب و با کیفیت هستند و نسبت به دیگر شیرآلاتی که در ساختمان سازی کار می شود، عمر طولانی تری خواهند داشت و کمتر پیش می آید که نیاز به تعمیر آن ها وجود داشته باشد. معمولا به دلیل اینکه قصد تعویض شیرآلات اهرمی را دارید این لنگی ها در جای خود قرار دارند مگر اینکه بسیار فرسوده شده باشند و نیاز به تعویض داشته باشند که پیشنهاد ما هم تعویض این لنگی ها و حتی مغزی یا بوشن درون دیوار است. حتی دیده شده است که این شیرآلات در برابر دماهای بسیار بالایی مثل 90 درجه سانتی گراد نیز مقاومت کرده اند و دچار آسیب نشده اند. مثلا مقاومت شیرآلات استیل و برنزی در برابر زنگ زدگی و خوردگی بسیار بالاست و کمتر پیش می آید که دچار آسیب شوند. به همین خاطر اگر در شرایط محیطی نامناسب یا در معرض مواد شیمیایی قرار بگیرند، دچار آسیب نخواهند شد.

چه شیرآلاتی که در معرض دید همه هستند و چه آن دسته شیرهایی که به چشم نمی آیند، هر دو به یک اندازه حائز اهمیت می باشند. این شیرها، هنگامی که می خواهند آب سرد و گرم را با هم مخلوط کنند، از یک مخزن به نام کارتریج تعادل فشار استفاده می کنند. برای خرید شیرآلات ساختمانی می توانید چند فاکتور را در نظر بگیرید: اول از همه این که برند را در نظر بگیرید! یا اگر برای ظرف شویی آشپزخانه نیازمند شیرآلات هستید، بهتر است که ارتفاع شیر را بلندتر بگیرید تا ظرف ها را به راحتی و ساده تر شست و شو داد. بنابراین نمایندگی شرکت قهرمان ، بخش زیادی از تولیدات خود را به بیش از ۳۰ کشور جهان صادر می کند. سعی کنید شیرآلاتی انتخاب کنید که با فضای خانه شما هم از لحاظ ظاهر و هم از نظر اندازه تناسب داشته باشند. مثلا شما می توانید یک نوع شیرآلات را برای آشپزخانه به کار ببرید و شیرآلات دیگری را برای سرویس های بهداشتی استفاده کنید. به طور خلاصه باید بگوییم که هر یک از شیرآلات ساختمانی، ممکن است کارکرد و عملکرد متفاوتی داشته باشند و باید برای یک نقطه ی خاص از ساختمان به کار بروند.

یکی دیگر از جدیدترین شیرآلات ساختمانی موجود در بازار، شیرآلاتی هوشمند هستند که بدون دستگیره کار می کنند. حال نکته اینجاست که سیستم های این چنینی بدون وجود شیرآلات مناسب، به درستی کار نخواهند کرد. در حقیقت سیستم لوله کشی و شیرآلات ساختمانی از مهم ترین بخش های ساختمان سازی است که باید توجه ویژه ای به آن شود. اگر بخواهیم به طور خلاصه اشاره کنیم، کل شیرآلات از لحاظ دستگیره به تک اهرمی و دو اهرمی تقسیم می شوند. یکی دیگر از شیرآلات موجود در بازار، شیرآلات دو اهرمی هستند که از لحاظ شکل و قیافه، شبیه به شیرآلات فشاری دو اهرمی هستند. اما از کجا بفهمیم که شیرآلات انتخابی ما مرغوب است؟ به همین دلیل شیرآلات تک اهرمی مناسب تر هستند. شما می توانید با سرزدن به وب سایت اینترنتی این فروشگاه از ویترین محصولات آن دیدن کنید و یا اینکه برای خرید حضوری به آدرس درج شده در سایت مراجعه کنید. البته این تنها نقطه ضعف نیست بلکه با توجه به تنوع کنونی بازار و ورود تکنولوژیهای الکترونیک در برخی شیرآلات اگر از برندهایی که به صورت عمده وارد ایران نشده اند و خبری از نمایندگی آنها نیست خرید کرده باشید، باید آمادگی دردسر را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید