انواع شیرآلات ساختمان

می باشد. این موضوع تا جایی اهمیت دارد که اگر به خوبی استاندارد مورد نیاز رعایت نشود می تواند در آینده مشکلات نصب و همچنین دکوراسیون خانه را نیز به همراه داشته باشد. آشنا بودن با شیرهای ساختمانی کمک کرده تا هنگام خرید شیرآلات، بهترین تصمیم را بگیریم. استفاده از شیر های هوشمند یا سنسور دار به صرفه جویی در مصرف آب و همینطور حفظ بهداشت کمک شایانی می نمایند. شناختن انواع شیرآلات ساختمانی بسیار مفید و ارزشمند است ، زیرا در زمانهای ساخت ساختمان و یا بازسازی و یا هنگامیکه شیرآلات شما به دلیل پوسیده شدن نیاز به تعویض دارند، شناخت و داشتن اطلاعات کافی حیاتی است و به شما برای انتخابی بهتر کمک میکند. پس از اینکه شیرآلات قبلی را باز کردید بهتر ایت لوله های قبلی را خم تا حد ممکن یک بررسی اجمالی بکنید تا در صورت رسوب گرفتن و یا پوسیدگی زیاد در همان زمان اقدام به تعویض لوله های قدیمی با جدید بکنید. بعضی از شیرها دارای دو دسته یا اهرم بوده که برای تنظیم آب می بایستی همزمان اهرم آب سرد و اهرم آب گرم را باز نموده، تا بین آب سرد و گرم تعادل ایجاد نمائیم. دسته ای از شیرآلات دو اهرمی وجود دارند که به شیرآلات دو کاره شهرت دارند.

شیرآلات توکار طراحی منحصر به فردی دارند. دکوراسیون مدرن شما به شیرآلات توکار نیاز دارد! این سایز باید با توجه به اندازه و فاصله سینک ظرفشویی یا دسشویی از دیوار و نوع شیر آلاتی که خرید می کنید مشخص شود تا شیر آبی خرید نشود که بعد از نصب متوجه بشوید مناسب سینک شما نیست و کار با آن دشوار می شود. از این رو باید ارتفاع حداقل 90 سانت تا 1 متر را برای نصب شیر دوش در نظر گرفت تا با احتساب المک دوش حدود 180 سانتی متر تا 2 متر ارتفاع سر دوش تا زمین باشد. خانه هایی که فشار آب کمی دارند با این مدل شاوری ها دچار مشکل می شوند وبهتر است از شاوری هایی استفاده کنند که آبریزشان مانند شیرهای معمولی پرلاتور داشته باشند. در سیستم ها و شبکه های آبرسانی و انتقال سایر مایعات و گازها، شیر ها Valves نقش قطع و وصل جریان را به عهده دارند. شیرآلات هوشمند لمسی: با یک لمس بدنه شیر، جریان آب قطع و وصل می شود. بدین شکل که اهرم به دور یک کلاهک توپی که در بالای بدنه اصلی شیر قرارگرفته است، میچرخد. دستمزد و هزینه نصب شیرآلات یک قیمت واحد نیست. برای اطلاع از هزینه ها و دستمزد نصب شیرآلات با ما تماس بگیرید.

در انتهای این مخزن دو دیسک سرامیکی وجود دارد که با حرکت بالا و پایین شدت فشار آب را کنترل میکند. نکته بسیار مهمی که هنگام بستن شیر آب توالت فرنگی باید در نظر بگیرید نحوه بستن آن است به گونه ای که اگر دو دور یک سمت را بستید سمت دیگر هم باید دو دور بسته شود تا انتها. با توجه به میانگین قد افراد، دوش حمام باید حدود ۱۸۰ سانتی متر تا ۲ متر ارتفاع داشته باشد. در انتخاب شیر با علم ثابت باید ارتفاع ظرفشویی را مد نظر قرار داد. تاسیسات هدایتی افتخار دارد که خدمات فنی درب منزل را با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت در اختیار خانواده های کرجی قرار داده است. با وجود اینکه امروزه شیرهای ساختمانی قیمت بالایی دارند و با توجه به اینکه این شیرها، می بایستی عملکرد طولانی مدت داشته باشند، انتخاب بهترین شیر از نظر اقتصادی و کارایی مهم است. شیرآلات تک اهرمی: شیرهای تک اهرمی، تنها یک اهرم دارند که تنظیم آب و سرد و گرم کردن آب به وسیله همان اهرم انجام می شود. علاوه بر آن می توان گفت که بلندی علم شیر در راحتی کاربری آن نیز موثر است. همچنین امروزه شیر روشویی پایه بلند به دلیل ظاهر زیبای خود و نیز کاربری راحتی که دارد، در بین مردم محبوب است.

لوازم بهداشتی ساختمان شامل تجهیزات جانبی است که بعد از پایان یافتن و تکمیل ساختمان برای بهداشت، سلامتی و راحتی ساکنین ساختمان استفاده می شوند. ابتدا باید بدانید که بهطورکلی شیرآلات به دو دسته تقسیم بندی می شوند، شیرآلات واشر دار و شیرآلات بدون واشر.شیرآلات بدون واشر عبارتند از: شیرهای توپی،شیرآلات دیسکی،شیرآلات کارتریجی درحالیکه شیرآلات فشاری جز شیرآلات واشر دار محسوب میشوند. بعضی از شیرآلات دارای دو دستگیره هستند. شیرآلات سینک ظرفشویی می تواند دارای پایه بلند بوده که برای شستشوی ظرف و شستن مواد غذایی کارایی مناسب تری داشته باشد. شیرآلات دارای گواهینامه استاندارد داخلی و یا خارجی را انتخاب نمائید. شیرآلات هوشمند با بهره گیری از سنسور یا حسگر ها حضور دست را در زیر لوله آب حس کرده و فرمان لازم را به عمل کننده شیر داده و جریان آب وصل شده و با خروج دست از زیر لوله آب عکس این فرمان اتفاق افتاده و جریان قطع می گردد. شیرآلات بهداشتی نیز همانند سایر شیرآلات بر روی قطع و وصل و شدت جریان آب سرد و گرم شبکه لوله کشی داخلی ساختمان ها عمل می کنند. شیرآلات ساده شیرهایی هستند که صرفا برای قطع و وصل و یا کنترل جریان آب به کاربرده شده و کار مخلوط کردن آب سرد و گرم را به عهده ندارند و شامل اجزای زیر می باشند: بدنه، دیسک، نشیمنگاه، دسته و یا فلکه.

دیدگاهتان را بنویسید