انواع شیرآلات ساختمان

اساس کار شیرآلات الکترونیکی بر مبنای ارسال و دریافت نور مادون قرمز میباشد یعنی کاملاً الکترونیکی بوده و بدون تماس دست و تنها با قرار دادن دست مصرف کننده در میدان دید سنسورهای مادون قرمز شروع به کار میکنند. بهعنوان مثال در تقسیمبندی انواع شیرآلات دیواری و ایستاده هماکنون در کمتر آشپزخانه ها شیرهای دیواری را خواهیم دید مگر اینکه به سفارش مشتری این نوع شیر استفاده شده باشد، آن هم برای همخوانی با دیگر تزئینات ساختمان. بسته به نوع شیر , در نصب شیرهای بهداشتی از لوازم جانبی و متعلقات مختلفی برای نصب و استفاده بکار گرفته میشود . نصب شیر های گران قیمت و طلایی با توجه به دقت و وقت بیشتری که از نصاب میگیرد و مهارت نصاب شیر تا حدی بیشتر از نصب شیرهای معمولی تمام میشود. این در حالی است که به گفته فروشندگان مراکز عمده شیرآلات، شیرهای تک اهرمی با قابلیت جدا شدن سرشیر (شیلنگی) برای سینک آشپزخانه و شیرهای تک اهرمی ایستاده برای روشویی سرویس های بهداشتی استفاده میشوند و دیواریهای اهرمی محبوب سرویس بهداشتی هستند. شیرهای اهرمی نسبت به شیرهای واشری دیرتر خراب میشوند.

اما این شیرآلات مشروط بر اینکه استاندارد باشند هرگز خراب نمیشوند، بلکه بعد از چند سال (برحسب استفاده) نیاز به تعویض کارتریج دارند که مانند مغزی شیرهای واشری میتوان آن را تعویض کرد. مغزی شیر کلاسیک روی یک مهره چپ گرد نشسته و بوسیله پیچاندن موجب قطع و وصل و کم و زیاد کردن شدت جریان آب میشود . نکته قابل ذکر اینست که مطابق استاندارد و به دلیل اینکه به کارگیری سرب در شیرآلات موجب زیان به سلامت انسان است، به کارگیری سرب در اجزای تشکیل دهنده شیرآلات ساختمانی به استثناء دسته آن، ممنوع می باشد. به هر حال هرکدام از این امکانات قرار است برای خانواده بخصوص بانوی خانه راحتی و آرامش به ارمغان بیاورد، اما اگر این قطعات و لوازم جانبی دچار نقص شده به همان میزان که قرار بوده آسایش شما را فراهم کنند، موجب ناراحتی و ایجاد دردسر برایتان خواهند شد. پیش از خرید اینترنتی و با توجه به نکاتی که در پیش عنوان شد به بررسی محصول و قطعات استفاده شده در کارتریج بپردازید.

یکی از دیگر نکاتی که بسیار باید در خرید شیرها به آن دقت داشته باشید این است که آنها تا چه مدت سالم می مانند. استفاده از سرب در شیرآلات نسبت به برنج قیمت تمام شده را کاهش می دهد، لذا به این موضوع دقت نمائید. شیرهای کلاسیک یک پوسته یا کله گی از جنس برنج , ABS یا بعضا سربی دارند . مغزی شیرهای کلاسیک از جنس برنج زرد یا آبکاری شده هستند . شیرهای دیواری به شیرهای دوش یا توالت که مستقیما به دیوار وصل میشوند , اطلاق میشود . همچنین شیرآلات واشری به سهولت و با تعویض واشر یا مغزی تعمیر میشوند اما شیرهای اهرمی برای تعمیر به تکنسین نیاز دارند. بهترین انتخاب برای اماکن عمومی شیرهای پدالی یا غیر لمسی به دلیل عدم نیاز به انرژی مانند برق و باتری در قیاس با شیرهای الکترونیکی است. قابل استفادهاند. از دیگر مزایای انواع پدالی و چشمی عدم تماس دست با شیر است که مانع انتقال بیماری های واگیردار عفونی و پوستی میشود و به خاطر سرعت قطع آب در میزان مصرف آب و حتی انرژی نیز صرفهجویی میشود. ساکنین یک ساختمان با هر نوع کاربری، روزانه تعداد دفعات زیادی با شیرالات ساختمانی تماس خواهد داشت. نصب شیرآلات ساختمان کار پیچیده ای نیست.

اجرت نصب شیرآلات ساختمان رنج متفاوتی دارد . این اتصالات برای تنظیم محل نصب شیر، تراز بودن و تبدیل لوله های یک دوم به سه چهارم کارایی دارند. برای تمیز کردن شیرآلات به هیج وجه نباید از اسیدهای مختلف استفاده نمود بلکه میتوان از سرکه رقیق شده با آب استفاده کرد. تعداد دورهای پیچیدن نوار تفلون هم در هنگام نصب شیرهای مختلف ممکن است , متفاوت باشد و این مقدار حتی به نوع و جنس فلز و سایز دنده نیز بستگی دارد . این مدل از شیرهای کم مصرف به شمار میرود و در صرفهجویی آب تاثیر فراوانی دارد. این مدل از شیر آلات برای فضاهایی عمومی و روشویی ها بسیار مناسب است. مدل های جدید شیرآلات در نگاه اول بسیار جذاب و کاربردی به نظر می آیند اما شما باید به کاربرد آنها در خانه دقت کنید و بر اساس آن نسبت به خرید اقدام نمائید. فروشگاههای اینترنتی معتبر برای حفظ و توسعه بازار خود با صاحبان کالای با کیفیت و برندهای مطرح قرارداد میبندند و در مورد اصل بودن محصولی که عرضه میکنند دقت و حساسیت زیادی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید