انواع شیرآلات ساختمان – تاسیسات نوبهار انجام کارهای تاسیساتی با کیفیت با کمترین هزینه

این ابزار نقش مهمی در نما و زیبایی خانه شما دارند و به همین دلیل سبکها و نوع های متنوعی از آن در بازار موجود است. در این شیرها یک وبلاتور هم قرار گرفته که وظیفه آن مخلوط کردن آب با هواست. اگر شیر آب شما فقط یک اهرم واحد داشته باشد که برای تنظیم فشار آب، آن را به بالا و پایین فشار دهید و سپس برای تنظیم دما به چپ و راست بروید، این یک شیر اتصال توپ است. شیرآلات فشاری به عنوان شیرآلات دو اهرمی محسوب می شود که قادر به جدا کردن دو اهرم آب سرد و گرم از یکدیگر هستند و برای باز کردن و یا بستن آن ها معمولا در مقایسه با دیگر شیرآلات به فشار بیشتری نیاز دارند. ضروری است قبل از هر چیزی باید بدانید شیرآلات ساختمان شما از چه جنسی است تا بتوانید در صورت نیاز مواد شوینده مخصوص به آن را تهیهکرده یا طبق دستور کارخانه نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید؛ اما در اغلب اوقات موارد زیر میتواند به تمیز شدن شیر آب کمک کند.1. در هنگام خرید شیرآلات، بهتر است علاوه بر قیمت شیرآلات، گارانتی و استاندارد بودن آن نیز در نظر گرفته شود.

این نوع شیر آب از جنس برنج ساخته میشود و اگر در مناطقی زندگی میکنید که آب آن بسیار سخت است، بهتر است که از این نوع شیر آب استفاده نمایید، چراکه املاح آب سخت (از قبیل کلسیم کربنات) بر روی فلز برنج رسوب نخواهند کرد. قبل از اینکه به سراغ تعویض شیرالات قدیمی خود به شیرآلات جدید بروید بهتر است با مشاوران ما در گروه تاسیسات 24 ساعته تماس گرفته و از تخصص همکاران ما برای مشاوره و یا خدمات اجرایی بهره مند شوید . هرچه کارتریج بیشتر شود، آب بیشتری به داخل محفظه مخلوط جریان مییابد و فشار آب ناشی از شیر آب نیز بیشتر میشود. برای قطع و وصل کردن جریان آب در اینگونه شیرآلات به فشار بیشتری نیاز است. با کشیدن اهرم به بالا یا پایین فشار آب کنترل میشود. با این کار حجم کمتری از آب خارج شده و در نهایت در مصرف آب صرفهجویی میشود.

برای این کار در ابتدا با استفاده از دستکش نسبت برابر از آب و سرکه را داخل ظرف ریخته و باهم مخلوط کنید. درحالیکه شیرهای توپی از نشت در امان نیستند، اما در برابر آنها مقاومت بسیار بیشتری دارند. بنابراین، شیرهای آب شوی باگذشت زمان، شروع به نشت میکنند. شیرهای توپی به ویژه در آشپزخانهها و سایر مناطق پرمصرف رایج هستند، زیرا نوعی شیر آب شوی نیستند. شیرهای فلکه ای امروزه پرکاربرد نیستند و به نوعی، جزو شیرهای سنتی محسوب می شوند. همانطور که از نام آنها مشخص است، شیرهای توپی از یک اتصال توپی برای کنترل جریان خطوط آب گرم و سرد شما استفاده میکنند، و در صورت لزوم میتوانید آنها را بهطور مناسب مخلوط کنید. وان یک شیر مخلوط دارد که باید حدود ارتفاع 70 سانتی نصب شود و اگر به دوش مجهز باشد باید 90 سانتی متر فاصله سر دوش تا شیر مخلوط در نظر گرفته شود. نکته اساسی دیگری که باید در نکات خرید شیرآلات در نظر بگیرید، این است که آیا می خواهید یکنواختی بین تمام شیرآلات اتاق را انتخاب کنید یا دو یا سه سبک را مخلوط کنید. همچنین برای اختلاط آب گرم و سرد، در کنار این شیرها یک اهرم قرارگرفته که سبب متعادل شدن دمای آب خروجی از آنها میشود.

برای راهاندازی این نوع شیرآلات، باید در ابتدا یک جسم به صورت ثابت در میدان دید آن قرار بگیرد. اگر هنگام چرخاندن آن دستگیره به سمت بالا و پایین حرکت میکند تا آب را قطع و وصل کنید، از یک شیر کارتریج استفاده کنید. جوش شیرین را خیلی مواقع به عنوان یک پاک کننده ی قوی به کار می برند. استفاده از این مدل شیرآلات راحت است و باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود؛ اما بسیاری از افراد در هنگام تنظیم و کار با این شیرها، احساس راحتی نمی کنند. هنگامی که دستها در میدان دید مادون قرمز شیر قرار بگیرند، سنسور مادون قرمز شروع به کار میکند و آب از شیر روانه میشود. در مجموع دو نوع شیر آب وجود دارد که عبارتند از شیرالات بهداشتی ساختمانی و شیرآلات صنعتی. در این نوع شیرآلات از کارتریجی استفاده میشود که برای کنترل جریان آب بالا و پایین میرود. شیرهای دیسکی یکی از شیرآلات ساختمانی لوکس و مدرن بهحساب میآیند. شیرهای فشاری از قدیمیترین انواع شیرآلات در ساختمان بهحساب میآیند که بیشتر در ساختمانهای قدیمی وجود دارند. اما امروزه استفاده از تزئینات بدلی مثل نگینها و تجهیزات اضافه در شیرآلات توانسته راه شیرهای تزئینی و زیبا را به منازل افراد متوسط جامعه نیز باز کند.

دیدگاهتان را بنویسید